czwartek, 18 września 2014

Hity-mity Internetu o zdrowym odżywianiu

67
Wokół zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia narosło w Internecie mnóstwo mitów, które z czasem zostały przez spore grono osób uznane za wielkie prawdy. Chcę w tej notce wyjaśnić kilka tego typu sytuacji, mam nadzieję.

Od kilku lat jest moda na grzybicę. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak to wygląda. Gdziekolwiek w Internecie nie zapytasz co Ci może dolegać, opisując objawy, zawsze znajdzie się osoba albo i kilka osób, które będą uparcie twierdzić, że to na pewno grzybica. Zaczną polecać różne cudowne terapie w tym celu i twierdzić, że medycyna nic przy tym nie pomoże i nawet tego nie diagnozuje. 

Podobnym przykładem jest zakwaszenie organizmu. Chyba każdy słyszał o preparacie Eliminacid. W reklamie polecano stronę z testem na zakwaszenie, gdzie oczywiście chyba tylko osobom, którym nic nie dolega, nie wyszłoby, że mają zakwaszenie. I tak też analogicznie jak z grzybicą – gdzie się nie zapytasz o jakieś objawy, zawsze znajdzie się osoba, która wyskoczy z tekstem, że to co Ci dolega to z pewnością zakwaszenie i że należy sobie zmierzyć papierkiem lakmusowym pH moczu i śliny. W rzeczywistości zakwaszenie owszem, występuje, ale nie jest takie częste jak się to próbuje ostatnio promować, jeśli podejrzewamy u siebie objawy zakwaszenia, warto zrobić badania na wapń, potas, sód, magnez i dalej decydować, a nie wmawiać sobie, że ma się zakwaszony organizm, bo tak wyszło na papierku lakmusowym zetkniętym ze śliną, albo bo tak powiedział super-test spod szyldu jakiegoś podejrzanego produktu na zakwaszenie.
Czytaj dalej »

poniedziałek, 15 września 2014

Wierzycie w ewolucję biologiczną?

56
Po przeczytaniu artykułu i zweryfikowaniu go będziecie mogli sobie odpowiedzieć. 

żółw słoniowy
(źródło: http://pl.wikipedia.org/)
Czytaj dalej »