niedziela, 30 listopada 2014

Chorzy ludzie jedzą zdrowo

67
Czasem argumentem niektórych osób na to, by nie jeść zdrowo jest twierdzenie, że zwykle ci, co odżywiają się rozsądnie, są chorzy, więc co im to daje? 

Obiad z pyzami
Czytaj dalej »

niedziela, 23 listopada 2014

Zielona herbata

48
Zielona herbata jest bardzo popularnym napojem. Mocno promowanym, jako zdrowy, działający ochronnie i leczniczo na wiele dolegliwości. Tylko na jakie konkretnie, jak, dlaczego? Kiedy warto sięgnąć po ten napar, by faktycznie nam pomógł? W Internecie można spotkać wiele wodolejskich artykułów na ten temat, tutaj zapraszam Was do zapoznania się z konkretami.

Napar z zielonej herbaty
Czytaj dalej »

niedziela, 16 listopada 2014

Witaminy i minerały jako leki i specjalne preparaty

66
Pomysł na ten wpis przyszedł mi do głowy po napisaniu poprzedniego, o leku Aspargin. Jak wiemy, na rynku farmaceutycznym mamy suplementy diety, preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego, leki wydawane bez recepty i leki na receptę. Leki wydawane bez recepty i preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego spełniają specjalne kryteria (chociaż też się one między sobą różnią), którym nie podlegają suplementy, stąd lepiej sięgać właśnie po nie, gdy potrzebujemy. W tym artykule chcę zestawić różne produkty lecznicze i specjalnego przeznaczenia medycznego, które zawierają witaminy i minerały. Taka ściągawka na przyszłość, mi pewnie też się kiedyś przyda.
Czytaj dalej »