piątek, 15 stycznia 2016

Cytaty na piątek, część I

Postanowiłem otworzyć na blogu cykl notek, w których zamieszczać będę ciekawe cytaty, ewentualnie z jakimś komentarzem ode mnie. Postaram się publikować takie wpisy regularnie w piątki, mam nadzieję, że co tydzień. Czasem taka cytatowa notka będzie miała jakąś myśl przewodnią, innym razem będzie to po prostu zbiór wartościowych wypowiedzi, części książek czy artykułów. Myślę,  że to dobry sposób na urozmaicenie treści bloga, zakładam też, że dla niektórych osób okaże się to inspiracją bądź też motywacją do czytania cytowanych autorów.
.9 komentarzy:

 1. Fajne cytaty, dające do myślenia. Pomysł z takim cyklem notek bardzo trafiony :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cytaty jak przysłowia są mądrością narodu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sięgnęłabym po pierwszą pozycję, temat braku wody na ziemi mnie porusza.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Słynne brakujące ogniwo między małpą a człowiekiem cywilizowanym, to właśnie my."
  Konrad Zacharias Lorenz

  ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z czego to, tj. jakiej publikacji/książki/wypowiedzi?

   Usuń
 5. Ciekawe jak Dawkins wytłumaczy działania takie jak EEG? Nie ma bezpośredniego kontaktu, nie ma wtyczki jest PRZEKAZYWANIE SYGNAŁU NA ODLEGŁOŚĆ (fakt ze niewielką, ale jest) - czyli coś co można uznać za formę teleoddziaływania. Kolejny raz wyszedł z niego przemądrzalec bezrefleksyjnie przyjmujący "racjonalną" pozę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Kolejny raz w agresywnym tonie piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia. Inna sprawa, że telepatia może być rozpatrywana na różnych definicjach, co w przybliżeniu porównać można do klonów i ich definicji w rozumieniu masowym czy fantastycznym oraz definicji w rozumieniu ścisłym, naukowym.

   Usuń
 6. ostatni cytat jedynie byłabym zdolna jakoś odtworzyć z pamięci, ale teraz dzięki Tobie powiększyłam zasób :) Fajny post, więcej takich! :)

  OdpowiedzUsuń