Szósta odsłona Biologicznej Bzdury Roku 2016 Będzie krótka. Dotyczy wypowiedzi ministra Jana Szyszko, który w swej karierze nabrał już dużego doświadczenia, co do głoszenia dziwnych lekko mówiąc, poglądów. Był nominowany m.in. na Klimatyczną Bzdurę Roku, a zażenowanie lub śmiech – zależnie od reakcji – długo nie cichną za każdym razem, gdy publicznie zabierze głos. Prześmiewczo, ale co gorsze także adekwatnie do sytuacji, nazywany jest ministrem do spraw niszczenia środowiska. To on odpowiadał za awanturę ws. Rospudy, a obecnie promuje wycinanie Puszczy Białowieskiej.

Biologiczna Bzdura Roku 2016 minister Szyszko

Nominowana wypowiedź jest pozbawiona skutkowo-przyczynowej logiki, co z pewnością dostrzegacie, ale omówmy to. Przecież gdyby nie było człowieka, to Ziemia wyglądałaby zupełnie inaczej! Nie byłoby miast, klimat byłby chłodniejszy, rzeki nie byłyby uregulowane, a morza zanieczyszczone. Można wymieniać prawie w nieskończoność. To żaden argument za tym, by wycinać drzewa, bo bocian może wtedy gdzieś bytować. Równie dobrze moglibyśmy wyciąć Puszczę Amazońską, osuszyć teren, uczynić go innym ekosystemem i stwierdzić, że dzięki temu strusie nandu mogą teraz tam funkcjonować, więc dobrze zrobiliśmy. Totalnie odwrócony do góry nogami sens wypowiedzi w kontekście rzeczywistości. Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać, więc dołożę tylko źródła co do tego, że wycinanie Puszczy Białowieskiej nie jest dobrą metodą w walce z kornikiem drukarzem – bo z pewnością sprawa ta zaraz nasuwa się na myśl.

Źródło 8

Źródło bzdury: klik

Udostępnij na Google Plus

O autorze

Jestem zainteresowany biologią ewolucyjną, genetyką, w mniejszym stopniu biologią medyczną, zoologią, embriologią i żywieniem. Skończyłem studia licencjackie i magisterskie z biologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Obecnie jestem na studiach doktoranckich z tej samej dziedziny na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Czytaj więcej
  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze :

 1. Widzę, że dużo nominacji do bzdur roku. Może to dobrze, że 2016 się już kończy.

  OdpowiedzUsuń
 2. No jasna sprawa... żylibyśmy sobie wszyscy w tej puszczy... 760 tysięcy ludzi :D ...i gdzie wtedy podziałby się smog - ja się pytam?

  OdpowiedzUsuń
 3. To jeden z moich faworytów. Takiego kretyna na stanowisku ministra środowiska jeszcze w historii świata nie było.

  OdpowiedzUsuń