Kategorie:

Kto czyta To tylko teorię?

Wraz z nowym rokiem postanowiłem zrobić podsumowanie statystyczno-demograficzne, dotyczące Czytelników i Czytelniczek (w pełni anonimowe). Kto czyta To tylko teorię? W którym mieście jest najwięcej odbiorców treści bloga? Jaki przedział wiekowy jest wśród Was dominujący? Jakie kierunki i branże są najliczniej reprezentowane przez Czytelników? Ile Patronów i Patronek na Patronite wspiera rozwój To tylko teorii? Jaki jest podział według płci? Ile odsłon miał blog w ciągu roku 2017? Jak wyglądały zasięgi na Facebooku i jaka jest średnia liczba wyświetleń jednego artykułu? Statystyki, jakie podam poniżej, będą odnosiły się do całego roku 2017 (z wyjątkiem statystyk FB i kierunków). Dane pochodzą z Google Analytics.

Podział ze względu na płeć wynosi wśród czytających To tylko teorię niemalże pół na pół: 54,2% mężczyzn i 45,8% kobiet. 
To tylko teorię najczęściej czytają
osoby w wieku 25-34 lat (blisko 40% z całości) oraz 18-24 lat (blisko 30% z całości).
Najwięcej Czytelników czyta z
Polski, co ze względu na język bloga jest oczywiste. Oprócz tego są też Polacy zaglądający tutaj zza granicy, przede wszystkim z UK, Niemiec, USA, Holandii, Irlandii, Norwegii, Francji i Szwajcarii. 
W skali miast najwięcej osób czyta z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Łodzi, Katowic, Lublina, Szczecina, Bydgoszczy (pierwsze miasto spoza Polski – Londyn – jest daleko w tyle z około 0,60% z całości). 
Najczęściej wyszukiwanymi hasłami w roku 2017, prowadzącymi do To tylko teorii, były: Liporedium, Jerzy Zięba i
Lewoskrętna witamina C. 
Poniższy wykres pokazuje liczbę Patronów/Patronek wspierających rozwój To tylko teorii  na Patronite poszczególnymi kwotami w skali miesiąca oraz łączne wsparcie od wszystkich w skali miesiąca. 

Z ankiety przeprowadzonej na stronie FB bloga i grupie powiązanej z blogiem (na podstawie około 3 tysięcy głosów) wynika, że zdecydowana większość Czytelników jest związana z biologią i biotechnologią, medycyną, informatyką, językoznawstwem lub filologią, psychologią i mechaniką/elektroniką. Na grafice poniżej umieściłem opcje, które zyskały 1,1% lub więcej.

W roku 2017 bloga odwiedziło blisko 340 tys. osób, generując niespełna 467 tys. sesji i prawie 691 tys. odsłon. Biorąc pod uwagę wyświetlenia i liczbę artykułów z poprzedniego roku, wynika z tego, że jeden tekst miał średnio około 10 tys. odsłon. Wahające się zasięgi w poszczególnych miesiącach wynikają przede wszystkim z liczby opublikowanych artykułów (wyraźny spadek w czerwcu, lipcu i sierpniu to efekt opublikowania zaledwie 2-3 artykułów na miesiąc).

Przeciętny zasięg bloga na Facebooku (fanpage To tylko teorii) wynosił 1-1,5 miliona osób w ciągu 28 dni. Rekordowy w roku 2017 był sierpień-wrzesień z zasięgiem ponad 2 milionów osób.

Podobne podsumowanie mam zamiar przedstawić na podstawie statystyk za rok 2018, na początku roku 2019. 

 

Najnowsze wpisy

`

10 komentarzy do “Kto czyta To tylko teorię?

  1. Przede wszystkim rzuca się w oczy niespotykana na żadnym innym blogu ilość Anonimów pośród komentujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *