Po wyrzuceniu antyszczepionkowców z sejmu w sierpniu tego roku pronaukowi działacze ogłosili sukces. Był on tym większy, że konferencja przeciwników szczepień, organizowana m.in. przez działaczy Kukiz’15 i STOP NOP, poniosła kompletną porażkę. Poza skompromitowanym znachorem, Jerzym Ziębą, zaproszono tam m.in. prof. Dorotę Czajkowską-Majewską, która przekonywała, że szczepionki zamieniają w cyborgi i Huberta Czerniaka, z zawieszonym prawem do wykonywania zawodu lekarza, a także stawianymi zarzutami korupcyjnymi. Ponadto była tam Lena Huppert – kobieta, która promowała Ryszarda K. z Piwnicznej. Zrobiło się o nim głośno w tym roku, kiedy podczas pseudomedycznej terapii toksyczną amigdaliną w jego „klinice” zmarło dziecko chorujące na nowotwór. 

Jerzy Zięba
Jerzy Zięba podczas konferencji, źródło

Antyszczepionkowcy chcieli powtórzyć manewr z sierpnia z nadzieją, że tym razem uda się dopiąć swego i przeprowadzić spotkanie w sejmie, czym z pewnością mogliby się później chwalić i co legitymizowałoby ich pseudomedyczną działalność. Mieli wsparcie m.in. posła Jarosława Sachajko z ruchu Kukiz’15. Okazało się, że i tym razem zostali wyrzuceni z sejmu, o czym doniosła inicjatywa „Medycyna Po Polsku”, której działacze byli świadkami sytuacji, jak i późniejszej konferencji, przeniesionej do małej salki poza sejmem. Za jej wynajem prawdopodobnie zapłacił poseł Sachajko. Pytanie, czy z pieniędzy podatników?

Samo wydarzenie było mało spektakularne jeśli chodzi o frekwencję – przyszło zaledwie kilkadziesiąt osób, głównie w wieku emerytalnym. Dziwi to zwłaszcza dlatego, że był tam popularny wśród wyznawców medycyny alternatywnej Jerzy Zięba, a także Justyna Socha i wspomniani również: Hubert Czerniak oraz Lena Huppert. Zdumiewające były za to poglądy wygłaszane przez prelegentów, w dużej mierze niespotykane wcześniej wśród ruchu antyszczepionkowego. Przekonywano tam m.in., że podanie szczepionki zamienia otrzymującego ją pacjenta w GMO, a do 2030 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki połowa dzieci będzie autystyczna. To nie koniec, według tychże antyszczepionkowców przez szczepienia ludzie stają się agresywni i popełniają morderstwa, zamiast uczyć się empatii. Kulminacją było stwierdzenie, że przez szczepienia dzieci stają się gender.

Wygląda na to, że coraz liczniejsza w Polsce – póki co tylko wirtualnie i przy odpowiedniej reakcji rządu (której brak) tak zapewne pozostanie – grupa antyszczepionkowców wpisuje się w działania ruchu Kukiz’15 i najwyraźniej to właśnie ta siła polityczna chce zgarnąć głosy wyborcze zwolenników STOP NOP i Jerzego Zięby, zapraszanego także do sejmu przez działaczy Kukiz’15 na pseudonaukową debatę o GMO. Wiadome jest, że niektórzy członkowie Kukiz’15 prywatnie są zwolennikami szczepień (a przynajmniej potępiają antyszczepionkowców), co potencjalnie mogłoby być punktem zapalnym ruchu i przy odpowiednim toku zdarzeń doprowadzić do jego podziału. Póki co jednak się na to nie zapowiada. 

Ponieważ prowadzenie bloga wymagają ponoszenia kosztów, zdecydowałem się stworzyć profil na Patronite, gdzie możecie ustawić w prosty sposób comiesięczne wpłaty (od 5 złotych) na rozwój bloga. Dzięki temu blog może funkcjonować i będzie lepiej się rozwijać. Niebawem pojawi się na nim nowy, profesjonalny szablon, a przy podejściu do drugiego progu na Patronite zacznę publikować popularnonaukowe artykuły o tematyce historycznej (obalanie mitów historycznych, historie odkryć naukowych itp.). 5 czy 10 złotych nie jest dużą kwotą, ale przy wsparciu wielu osób staje się realnym, finansowym patronatem bloga. Dziękuję też wszystkim dotychczasowym Patronom i Patronkom.

Łukasz Sakowski. Czytaj więcej
  Skomentuj na blogu
  Skomentuj na facebooku

19 komentarze :

 1. Brednie i jeszcze raz brednie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Spadaj slugusie farmacji .Juz ci nieźle zapłacili za te wypociny.Zenujacy tekst

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie... Ciekawe ile autor bloga dostaje od Zięby w łapę, w końcu któż lepiej te ziębickie brednie promuje niż ten, kto non stop o nim pisze...
   Autorze: jeśli naprawdę nie jesteś "podstawionym pieskiem" Zięby, to lepiej postępuj wg zasady "stop making stupid people famous"...

   Usuń
 3. albo jesteś taki głupi albo jesteś podstawionym pieskiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Znachor Zieba... debilu, on sie podpiera dowodami naukowymi, badaniami. I jeszcze zebrasz po 5-10 zl zeby ktos karmil takie scierwo, zenada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E, panowie anonimy. Kiedy wrzucacie kilka bliźniaczych komentarzy w krótkim odstępie czasu, widać, że to po prostu umówiony spam lub kilka komentarzy wrzuconych przez jedną osobę.

   Co do ostatniego debila. Zajrzyj proszę do dowolnego słownika pod hasło "znachor" i powiedz raz jeszcze czy Zięba nim nie jest.

   Usuń
  2. podaj choć jeden dowód naukowy (a nie pseudonaukowy) jakim podpiera się ten szarlatan anonimowy geniuszu

   Usuń
  3. Co do Jerzego Zięby, próbowałem znaleźć jakeś notatki o jego wykształceniu i naukowych osiągnięciach i nic, po jego wypowiedzi że WODA UTLENIONA PODANA DO ŻYLNIE LUB DO TĘTNICY MA LEPSZE SKUTKI NIŻ JEGO WITAMINA C, mam nadzieję że nikt tego nie zastosuje, po podaniu wody utlenione do żylnie lub tętnicy powstanie zakrzep. Zwolennicy Zięby, wlejcie sobie wodę utlenioną na krew i odpowiedzieć sobie jaki byłyby skutki podanie wody utlenionej do żylnie

   Usuń
 5. Ciekawy tekst. Antyszczepionkowcy to po prostu niezrozumiani poeci-futuryści. Tajna organizacja zamieniająca ludzi w cyborgi-GMO celem kontroli świata? Czytałbym takie Sci-Fi. :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Oł maj tak! Szczepionki, które roznoszą się po organizmie, zmieniając każdą tkankę w metal z czasem! Chcę! Proszę, niech ktoś napisze coś takiego!

   Usuń
  2. Napisze? Niech ktoś coś takiego zrobi, będę pierwszy, by się tym zaszczepić! :D

   Usuń
  3. Ktoś to już napisał: popotopie.blogspot.com
   Hybrydy gender, ufonauci GMO, szczepionkowe cyborgi i nie tylko...

   Usuń
 6. Tak, jestem za szczpieniami. Popieram wpisy autora. Podoba mi się ta profesjonalna krytyka. Koniec.

  OdpowiedzUsuń
 7. Informacja dla antyszczepionkowcow. Może to was przekona.... w zakładzie morliny doszło do masowego zachorowania na Odrę. Zachorowalo wiele osób, część z nich ma poważne powiklania związane z zapaleniem mózgu. A kto zachorował? Zatrudnieni tam Ukraińcy, którzy nie byli szczepieni...zadnen Polak nie zachorował. Co wy na to?

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto cie człowieku finansuje za wypisywanie takich bzdur jeśli sam z siebie to gratuluje wrodzonej i nabytej inteligencji

  OdpowiedzUsuń
 9. 21 wiek a taka ciemnota i głupota panuje wśród ludzi.Jak by wasz znachor Zięba zachorował np.opanował by go nowotwór to jestem pewny że wylądował by w najlepszej klinice na świecie.Bo skroił was na kilkanaście milionów zł.Ludzie nie rodzą się głupcami,głupcami stają się za życia.A le tak czy śmak życzę wam głupcy ZDROWIA.

  OdpowiedzUsuń