Nazywam się Łukasz Sakowski. Jestem blogerem i dziennikarzem naukowym, autorem „Bioksiążki”; absolwentem biologii z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizuję plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku, jestem współzałożycielem polskiego Marszu dla Nauki.

 

Skontaktować się ze mną można za pośrednictwem poczty elektronicznej: totylkoteoria@gmail.com.

 

Moje artykuły, oprócz tych na blogu, można przeczytać także w „Tygodniku Powszechnym”, „Tygodniku Wprost”, portalu Oko.press, „Newsweeku”, portalu „Energetyka24”.

 

Współpracowałem też m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, SGGW, Polskim Towarzystwem Badań nad Otyłością, Aquanetem, Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin oraz licznymi wydawnictwami, w tym: PWN, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Copernicus Center Press, Marginesy, Czarne, Helion, Rebis, Znak, Media Rodzina, Wydawnictwo Literackie, Wielka Litera, Prószyński i S-ka, Muza, Czarna Owca, Noir sur Blanc.

 

***

 

Merytoryczne przygotowanie się do napisania artykułu lub nagrania podkastu na bloga to często godziny pracy. Godziny poświęcone na czytanie artykułów naukowych i prasowych, raportów i analiz, książek, a także na weryfikowanie informacji. Niejednokrotnie też przeprowadzanie rozmów i wywiadów z ekspertami. Napisanie artykułu to kolejny pracochłonny etap. Zdecydowałem się więc stworzyć profil na Patronite, gdzie w prosty sposób można ustawić comiesięczne wpłaty na wsparcie i rozwój mojego bloga. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Natomiast przy wsparciu wielu Patronów i Patronek staje się realnym patronatem bloga, dzięki któremu możliwe jest istnienie i rozwijanie bloga „To Tylko Teoria”.

 

***

 

Nazwa bloga swój początek zawdzięcza pospolitemu sloganowi „to tylko teoria”. Nic do niego nie mam słysząc go na co dzień. Jednak zdanie to uwielbiają wysuwać kreacjoniści i wyznawcy inteligentnego projektu jako krytykę teorii ewolucji biologicznej. Myląc teorię naukową z hipotezą. No bo ewolucja „to tylko teoria”, a nie coś udowodnionego! Ciekawe, czy tak samo sądzą na temat prawa powszechnego ciążenia, teorii względności albo teorii heliocentrycznej. Hm, kto wie, w USA odradzają się towarzystwa płaskiej Ziemi.

 

 

Najnowsze wpisy

`