Nazywam się Łukasz Sakowski. Jestem blogerem, dziennikarzem, popularyzatorem nauki, autorem „Bioksiążki”; absolwentem biologii z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizuję plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku, jestem współzałożycielem polskiego Marszu dla Nauki. Swoją postawą i czynami wzmacniam działania na rzecz świadomości społecznej i środowiskowej, wspieram też społeczność gejów i lesbijek.

 

Kontakt: totylkoteoria@gmail.com

 

Moje artykuły, oprócz tych na blogu, można przeczytać także w „Tygodniku Powszechnym”, „Tygodniku Wprost”, portalu Oko.press, „Klubie Jagiellońskim”, „Newsweeku”, portalu „Energetyka24”, „Rzeczpospolitej”, „Onecie” i w innych mediach. Tworzyłem też scenariusze do filmów popularnonaukowych na kanałach „Nauka. To lubię” oraz „Uwaga! Naukowy Bełkot”. Skupiam się na pisaniu artykułów popularnonaukowych, reportaży, analiz, esejów, felietonów, recenzji oraz wywiadów.

 

Współpracowałem też m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskim Towarzystwem Badań nad Otyłością, Aquanetem, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin oraz licznymi wydawnictwami, w tym: PWN, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Copernicus Center Press, Marginesy, Wydawnictwo Czarne, Helion, Rebis, Znak, Media Rodzina, Wydawnictwo Literackie, Prószyński i S-ka, Czarna Owca, Noir sur Blanc.

 

Regularnie publikuję teksty głęboko i szeroko poruszające polską opinię publiczną. Były to np. artykuły:

 

Od czasu do czasu na moim blogu publikuję teksty autorstwa wybitnych, światowej klasy naukowców i intelektualistów, w tym:

 

Co jakiś czas udzielam również wywiadów, w tym m. in.:

 

Docieram także do ważnych osób życia publicznego oraz ludzi mających coś istotnego do powiedzenia, np. przeprowadziłem:

 

Piszę też pogłębione recenzje książek, w tym:

 

W razie pytań, sugestii tematów bądź chęci podjęcia współpracy zapraszam do kontaktu ze mną za pośrednictwem poczty elektronicznej: totylkoteoria@gmail.com.

 

***

 

Merytoryczne przygotowanie się do napisania artykułu lub nagrania podkastu na bloga to często godziny pracy. Godziny poświęcone na czytanie artykułów naukowych i prasowych, raportów i analiz, książek, a także na weryfikowanie informacji. Niejednokrotnie też przeprowadzanie rozmów i wywiadów z ekspertami. Napisanie artykułu to kolejny pracochłonny etap. Zdecydowałem się więc stworzyć profil na Patronite, gdzie w prosty sposób można ustawić comiesięczne wpłaty na wsparcie i rozwój mojego bloga. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Natomiast przy wsparciu wielu Patronów i Patronek staje się realnym patronatem bloga, dzięki któremu możliwe jest istnienie i rozwijanie bloga „To Tylko Teoria”.

 

 

Najnowsze wpisy

`