Łukasz Sakowski
 

Łukasz Sakowski. Bloger, dziennikarz, autor „Bioksiążki”; absolwent biologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu; organizator plebiscytu na Biologiczną Bzdurę Roku; współzałożyciel polskiego Marszu dla Nauki. Moje artykuły można przeczytać także w Tygodniku Powszechnym, Wprost, Oko.press, Newsweeku. Współpracowałem też m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, SGGW, Polskim Stowarzyszeniem Badań nad Otyłością, Aquanetem, Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin oraz z wydawnictwami: PWN, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Copernicus Center Press, Marginesy, Czarne, Helion, Poznańskie, SQN, Albatros, Rebis, Publicat, Znak, Otwarte, W.A.B., Insignis, Media Rodzina, Literackie, Wielka Litera, Prószyński i S-ka, Zysk i S-ka, Muza, Czarna Owca, Noir sur Blanc.

 

Nazwa bloga swój początek zawdzięcza pospolitemu sloganowi „to tylko teoria”. Nic do niego nie mam słysząc go na co dzień, ale zdanie to uwielbiają wysuwać kreacjoniści i wyznawcy inteligentnego projektu jako krytykę teorii ewolucji biologicznej. Myląc teorię naukową z hipotezą. No bo ewolucja „to tylko teoria”, a nie coś udowodnionego! Ciekawe, czy tak samo sądzą na temat prawa powszechnego ciążenia, teorii względności albo teorii heliocentrycznej. Hm, kto wie, w USA odradzają się towarzystwa płaskiej Ziemi.

 

Kontakt: totylkoteoria@gmail.com.

 

Prowadzenie bloga naukowego wymaga ponoszenia kosztów. Merytoryczne przygotowanie do napisania artykułu to często godziny pracy. Czytanie podręczników, publikacji naukowych i prasowych, wywiadów z ekspertami. Zdecydowałem się więc stworzyć profil na Patronite, gdzie w prosty sposób można ustawić comiesięczne wpłaty na rozwój bloga. Dzięki temu może on funkcjonować i będzie lepiej się rozwijać. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Jednak przy wsparciu wielu z Was staje się realnym patronatem bloga, dzięki któremu mogę poświęcać więcej czasu na pisanie artykułów.

 

 

 

Najnowsze wpisy

`