Jerzy Zięba w październiku występował w Poznaniu. Wydarzenie miało miejsce w hotelu Novotel. Pomimo nagłośnienia przez wielkopolskie media sprawy prelekcji Zięby oraz tego, że jest on wielokrotnym naciągaczem, nie odmówiono znachorowi możliwości organizacji wydarzenia. Z okazji tej skorzystała dziennikarka Agata Ambroży z Newsweeka, która przeprowadziła prowokację. Udokumentowała na nagraniu jak Jerzy Zięba odradza chemioterapię u chorego na złośliwy nowotwór i zaleca dla niego ogromne dawki askorbinianu sodu, czyli witaminy C (100 gramów do krwioobiegu) jako alternatywę. Po wszystkim w oficjalnej rozmowie Jerzy Zięba kłamie, że nic takiego nie mówił. Nie jest to pierwsze jego kłamstwo.

 

Jerzy Zięba

 

Ukryte terapie czy ukryta prawda?

Mógłbym napisać książkę o kłamstwach Jerzego Zięby („Ukryte terapie, ukryte przychody, ukryte kłamstwa. Historia Jerzego Zięby”). Przykładów jest tak wiele, że naprawdę trudno byłoby je opisać wszystkie w jednym artykule. Postanowiłem więc wykazać kilka z nich, co do których Jerzy Zięba musiał mieć świadomość, że są kłamstwami.

 

Kiedy na początku sierpnia w Newsweeku opublikowano mój artykuł o zarobkach spółek powiązanych z Jerzym Ziębą (prawie 23 miliony czystego zysku za rok 2017; większość udziałów jest obecnie przepisana na Halinę Kostkę – partnerkę Jerzego Zięby), krótko potem szarlatan nagrał filmik, gdzie zareagował na tekst. Mówił w swoim nagraniu m.in. o tym, że nikt się z nim nie kontaktował, nie zapytał go o zdanie. Starał się to podkreślić i nie bez powodu. Ponieważ pisałem artykuł dla Newsweek.pl, obowiązywało mnie prawo prasowe (które nie dotyczy bloga). W związku z tym wysłałem do Jerzego Zięby kilka pytań, tak aby miał możliwość ustosunkowania się. Pytania te przesłałem na adres e-mail, z którego kiedyś Jerzy Zięba wysyłał mi wiadomości grożąc sądem (za ten artykuł; było to jeszcze zanim media mainstreamowe zainteresowały się jego postacią, a w walkę z jego kłamstwami zaangażowanych było tylko kilku naukowych blogerów – oprócz mnie byli to m.in. Marcin Napiórkowski i Damian Parol). Co więcej, na e-mail ten najprawdopodobniej Jerzy Zięba loguje się na swojego Facebooka. Widnieje on też na stronie Jerzego Zięby. Szanse, że nie odczytał mojej wiadomości z pytaniami i prośbą ustosunkowania się są jeszcze mniejsze dlatego, że Jerzy Zięba przekładał swój regularny stream (nagranie na żywo) odkąd wysłałem meila z informacją, że piszę artykuł i proszę o jego odpowiedzi na kilka pytań. Filmik nagrał dopiero jak opublikowano mój tekst w Newsweeku, a nagranie było nań reakcją. Nieprawdą jest zatem, że nikt się z Jerzym Ziębą nie kontaktował, że nie dano mu możliwości obrony.

 

 

Ważne jest też, że Jerzy Zięba nigdy nie odpowiedział na pytania dotyczące fundacji „Polacy dla Polaków”. Jest to fundacja zbierająca darowizny na refundację olejków z konopii, które rzekomo miałyby leczyć z bardzo różnych dolegliwości, włącznie z urojonymi chorobami poszczepiennymi, w które wierzą antyszczepionkowcy. Olejki takie, zwane olejkami CBD (zawierające ekstrakt z kannabinoidami), Jerzy Zięba sprzedaje w parafarmaceutycznym sklepie Visanto/Ukryte Terapie i nie wykluczył nigdy, że są kupowane także z pieniędzy charytatywnych, zbieranych na rzecz organizacji „Polacy dla Polaków”. Co gorsza, do pewnego momentu w fundacji tej w zarządzie zasiadała Dorota Gudaniec, produkująca wraz z mężem owe olejki (choć nie do końca wiadomo jak i gdzie były one wytwarzane, co nagłośnił profil „Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku”, publikując swoje śledztwo tutaj). Obecnie znana głównie z walki o „medyczną” marihuanę, ale także bliska osoba ze środowiska Jerzego Zięby i głosicielka wiary w padaczkę poszczepienną. Wiele wskazuje zatem na to, że fundacja „Polacy dla Polaków” to część biznesu, polegającego na zbieraniu darowizn, a potem wykupywaniu za pieniądze z tychże darowizn olejków ze swojego lub promowanego przez siebie sklepu z parafarmaceutykami.

 

 

Kłamstwa Jerzego Zięby

Następne kłamstwo Jerzego Zięby to zarzekanie się, że wcale nie odradza wizyt u lekarzy. Mówił tak w innym swoim nagraniu na żywo na Facebooku. Tym, w którym nazwałmnie „gówniarzem”, „gnojem” i „ścierwem” oraz „kłamcą”. Była to jego obrona przed moim zarzutem, że zniechęca do konsultacji lekarskich. I mógłby się tak skutecznie bronić poprzez kłamstwo, gdyby nie fakt że go nagrano jak mówił „Jeśli macie miażdżycę, grozi wam zawał serca, nie idźcie na litość do kardiologa! (…) Jeśli ktoś ma problem ze swoimi kolanami, nogami, bo zniszczył sobie chrząstkę i mu grozi endoproteza, na litość boską, nie idźcie do ortopedy, bo wam nogę obetnie!”. Całe nagranie dostępne jest tutaj. Wreszcie, Jerzy Zięba wiele razy obrażał też naukowców i lekarzy, a ostatnio stwierdził nawet, że „Odrąbałbym im durne lekarskie łby”. Tymczasem w swoich filmach konsekwentnie twierdził, że bynajmniej lekarzy i naukowców nie obraża, pomimo faktu że robił to już wcześniej, przed wypowiedzeniem zacytowanych słów.

 

Skończmy z manierami tam, gdzie uniemożliwiają nam one realny opis rzeczywistości i powiedzmy sobie wprost – mamy do czynienia z człowiekiem, który notorycznie kłamie publicznie i działa na szkodę społeczeństwa, generując dzięki temu ogromne pieniądze i zyskując popularność oraz kreując się na celebrytę. Obraża zarówno grupy zawodowe (naukowców, lekarzy), jak i personalnie poszczególne osoby – mnie czy byłego głównego inspektora sanitarnego Marka Posobkiewicza albo lekarza Dawida Ciemięgę. Tymczasem cynicznie kłamcami nazywa tych, którzy go demaskują. Robi to nie tylko w swoich filmach, ale także na grupach swoich fanów na Facebooku (przykład tego, jak oskarżył mnie bezpodstawnie o bycie „kłamcą za pieniądze” na zdjęciu poniżej).

 

Jerzy Zięba

 

Jerzy Zięba odradza chemioterapię

Obecnie sufit wali się Jerzemu Ziębie na głowę, a podłoga zapada pod stopami. Ma on coraz większe kłopoty na skutek swoich działań i wszystko wskazuje na to, że tym razem nie uda mu się wyjść z tego obronną ręką. Coraz więcej osób chce go pozywać z prywatnego oskarżenia, a ostatnio zainteresowała się nim także prokuratura. W nagraniu Newsweeka Jerzy Zięba przyznaje bezpośrednio, że podawałby choremu na raka płuc 100 gramów askorbinianu sodu (witaminy C) zamiast zastosowania chemioterapii o potwierdzonej naukowo skuteczności. Taka dawka może być dla pacjenta śmiertelna, a pod koniec sierpnia bieżącego roku opisywałem w Newsweeku historię nieanonimowej osoby, która za radami Jerzego Zięby brała wlewy z witaminy C i najprawdopodobniej na skutek tego zmarła. W dalszej części prowokacji dziennikarskiej udało się udokumentować jak Jerzy Zięba mówi o podawaniu wspomnianych ogromnych dawek witaminy C „prosto do serca” przy pomocy anestezjologa. Przyznał jednocześnie, że ma na podorędziu takiego, który „za stówkę” podał kobiecie taki wlew. Być może była to właśnie zmarła osoba z opisanej przeze mnie historii. Następnie materiał pokazuje, jak Zięba zachęca na swoim przykładzie by złamania kości leczyć spożywaniem suplementów m.in. z witaminą D (którą można kupić w promowanym przez niego parafarmaceutycznym sklepie), zamiast u lekarza.

 

 

Być może niektórzy z Was pomyślą, że skoro są chętni, to niech Jerzy Zięba robi na nich biznes. Pamiętajmy jednak, że ofiary Jerzego Zięby to często osoby starsze albo zdesperowane, szukające pomocy dla siebie lub swoich bliskich przed śmiercią. W takich sytuacjach każdy może ulec irracjonalnemu myśleniu i nabrać się na szarlatańskie kłamstwa, bazować na błędach poznawczych (kwestię tę świetnie rozwija książka Factfulness). Wyobraźcie sobie, że Wasza mama rezygnuje z chemioterapii za radami Jerzego Zięby, na rzecz suplementów. Albo że Wasz dziadek za pieniądze uzbierane na wypadek, gdyby emerytury zabrakło, kupuje strukturyzator wody od Jerzego Zięby za 2500 złotych. W roku 2016 przez tydzień byłem na oddziale onkologicznym w Poznaniu i liczba pacjentów onkologicznych opowiadających z nadzieją o Jerzym Ziębie i witaminie C była zatrważająca. Obok takich sytuacji nie można przejść obojętnie. Przeprowadzona przez Newsweek prowokacja i ujawnienie jej skutków to kolejny mocny argument za tym, by w końcu organy ścigania na poważnie zajęły się autorem książki „Ukryte terapie”, Jerzym Ziębą.

 

Prowadzenie bloga naukowego wymaga ponoszenia kosztów. Merytoryczne przygotowanie do napisania artykułu to często godziny czytania podręczników i publikacji. Zdecydowałem się więc stworzyć profil na Patronite, gdzie w prosty sposób możecie ustawić comiesięczne wpłaty na rozwój bloga. Dzięki temu może on funkcjonować i będzie lepiej się rozwijać. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą, ale przy wsparciu wielu z Was staje się realnym, finansowym patronatem bloga, dzięki któremu mogę poświęcać więcej czasu na pisanie artykułów.

 

 

Najnowsze wpisy

`

235 komentarzy do “Jerzy Zięba złapany na poważnym kłamstwie

 1. Dobrze, ale czy ktoś podjął jakieś konkretne działania, np. pismo do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa?

  1. Prawda. Chcą go zniszczyć. Askorbinian sodu jest bardzo ale to bardzo potrzebny dla organizmu.Bez tego składnika ludzie chorują na raka i wiele innych chorob.Pan Jerzy Zieba ma rację.

  2. Czyli co, firmy farmaceutyczne kazały Ziębie kłamać? Ten facet kłamie w żywe oczy i nawet nagrany będzie się wypierał i łgał, żeby tylko uniknąć odpowiedzialności. Jak można wierzyć w cokolwiek, co mówi notoryczny kłamca?

  3. Askorbinian sodu jest potrzebny, jak się szkorbut leczy i w profilaktycznych dawkach przy przeziębieniach 😉 sam z siebie nigdy solo leczniczy nie był i nie będzie, w terapiach skojarzonych jest bardzo przydatny.

  4. Odkąd zaczęłam stosować profilaktykę proponowaną przez p. Ziebe, niw chodzę do lekarzy- bo ja i moja rodzina Jestesmy zdrowi! Autor tekstu naprawdę nie przekonuje.

  5. Zdania wyrwane z kontekstu. W taki sposób każdemu można zarzucić kłamstwo. Jeśli ktoś odradza chemioterapię, ma 100% rację. Jeśli publicznie się do tego nie przyznaje to nie tylko ma rację ale nie jest idiotą. Jerzy Zięba jest biznesmenem. Nie udaje, że jest inaczej. Jak działa przemysł farmaceutyczny, jaka jest w nim rola lekarzy długo by opowiadać. Polecam obejrzeć film That sugar. Oficjalnie demaskujący kłamstwa korporacji i fałszowanie badań naukowych. To samo jest w medycynie, tylko , że to temat tabu. Korporacje farmaceutyczne nie zamawiając i płacąc za badania nad swoimi produktami płacą też za satysfakcjonujące wyniki tych badań. To już nie nazywa się oszustwem tylko wolnym rynkiem. Reklamy wykorzystujące słabości psychiki dzieci to też nie oszustwo tylko środek do osiągnięcia większych zysków. Syndrom Pawłowa, do którego jako społeczeństwo mamy naturalne predyspozycje pomaga środowiskom naukowym otumaniać masy, by nabijały kabzę ich płatnikom. Kto się wyłamuje jest nazywany kłamcą, oszustem a nawet wariatem. Na Ziębę szukają haka od dawna. Musi być sprytny i cwany. Niejednokrotnie też sytuacja może go zmusić do pewnych konfabulacji. Jego zarobki są niczym w stosunku do producentów chemioterapii. Czy ktoś pyta Astrę Zeneca ile zarobili na ludzkim nieszczęściu? Moja żona wyleczyła się sama ze złośliwego nowotworu. Zrezygnowała z leczenia onkologicznego po 3 miesiącach. Oficjalnie jest jednak ujęta w statystykach medycznych jako wyleczona przez onkologię. Nie przyznała się swojemu lekarzowi, że nie bierze Zoladexu i Tamoxifenu choć miała brać przez 3 lata. Pewnie by już nie żyła jak wszystkie jej koleżanki, które poszły onkologicznym tokiem leczenia. W 92 roku w Łańcucie opublikowano raport czołowego, niemieckiego statystyka onkologicznego dr. Ulricha Abla na temat chemioterapii. W samym FDA jest mnóstwo badań naukowych wskazujących na szkodliwość tych terapii. Abel zebrał dane z ok 3000 wiodących instytutów leczenia raka z całego świata. Po analizie danych doszedł do wniosku, że chemia niedość, że nie jest skuteczna bo jej działanie jest krótkotrwałe a potem prowadzi do przerzutów to jeszcze zabija szybciej niż choroba. Wtedy jeszcze jakimś cudem największe pismo medyczne opublikowało ten raport choć już nigdy więcej tego pana nie zapytano o zdanie a był jedną z najlepiej poinformowanych osób na świecie na temat chemioterapii.

  6. Dla mnie problemem nie jest czy znachor Zięba kłamie. Dla mnie problemem jest, dlaczego medycyna oficjalna kłamie. Dlaczego ta medycyna mówi, że leczy nadciśnienie, cukrzycę czy łuszczycę, kiedy jej NIE LECZY. Jeśli ktoś ma nadciśnienie nie ma nadziei, że kiedykolwiek zostanie wyleczony w sposób akademicki. Wziąłem na tapetę Carzap, który bierze moja żona. TO TRUCIZNA!!! Trzeba czytać ulotki!!! TRUCIZNA DOZWOLONA< ZA KTÓREJ STOSOWANIE ODPOWIEDZIALNY JEST TYLKO PACJENT. Trucizna, która niszczy zdrowie, blokując objawy nadciśnienia. Jej systematyczne stosowanie nie wyleczy człowieka NIGDY, a doprowadzi ze 100% pewnością do następnych chorób. Mój kolega bierze Omnic Ocas na prostatę od lat. Teoretycznie ma dobre PSA i mógłby odstawić ten specyfik. Co by się stało z PSA po jego odstawieniu nigdy się nie dowie, bo gdy tylko go odstawi, nie może się wysikać. Teściowa mego brata w latach 80. znalazła się w szpitalu. Stwierdzono u niej nowotwór wątroby. Uciekła w nocy w piżamie, a na drugi dzień rodzina odebrała ubranie. Zmarła kilka lat temu na ten nowotwór, przeżywszy ponad 20 lat. Mój stryj w 2004 roku zachorował na podobny nowotwór. Poddał się działaniu medycyny akademickiej. Usunięcie płata wątroby, chemia, radioterapia. Żył kilka miesięcy. Przed terapią nie można było poznać, że ma jakakolwiek chorobę. Terapia natychmiast zrobiła z niego wrak człowieka. Zarówno pierwszy przypadek jak i drugi nie miał żadnego związku z jakimikolwiek uzdrowicielami, szamanami itp. Nie jestem zwolennikiem Zięby, ale jeśli widzę, że medycyna akademicka wrzuca człowieka do grobu , zwanego medycyną paliatywną lub hospicjum, to jestem zszokowany, gdy nie daje się podejść do łózka śmiertelnie chorego komuś, kto daje nadzieję na życie. Ta nadzieja może być nieprawdziwa i złudna, ale przecież prostacka medycyna, zwana akademicka, nic nie ma nam do zaoferowania. Chemioterapia, terapia toksynami, które ZABIJAJĄ nasze komórki, które znacząco OSŁABIAJĄ nasz system immunologiczny, nie jest medycyną. TO TRUCIE. TO PIEKIELNIE DROGIE TRUCIE. Dlaczego sprawiamy wrażenie, że jest to "terapia darmowa"? Dlaczego nie podajemy kosztów tych cytotrucizn? Dlaczego nie mówimy gdzie wędrują pieniądze za nie? TO ŚMIERDZI SZWINDLEM NA ŚWIATOWA SKALĘ. Nikt nawet się nie zająknie, że wlewy askorbinianu sodu, może nie pomagają, choć przecież ciągle powtarzacie, że nie ma badań klinicznych, ale nie szkodzą i są praktycznie darmowe w stosunku do chemii. Dlaczego system totalitarny zabrania mi decydować o moim życiu i śmierci. Wolność to nie przymus stosowania chemii, to nie przymus myślenia po waszemu. Dziwię się, że ktoś zabrania mi wlewu dożylnego czegokolwiek tylko dlatego, ze on jest temu przeciwny, że on by nigdy do tego nie dopuścił. Przecież ja nie zabraniam mu terapii jakiejkolwiek. Dlaczego ktoś ogranicza mą wolność, podczas gdy ja nie naruszam jego? Jeśli jestem kobietą i uważam, że uszkodzony płód do 12 tygodnia życia mogę usunąć, to dlaczego ktoś inny mi tego zabrania? Przecież ja nikomu nie nakazuję by usuwał płód bez głowy ze swego łona i to niezależnie czy będą to względy jego wiary w boga czy wiary w naukę. Nie ma czegoś takiego jak bezwzględna naukowa wiedza, bo inaczej nie istniałyby państwa, które dopuszczają takowe działanie, tłumacząc to również względami naukowymi i społecznymi. Poza tym aborcja (poronienie) jest znana naturze.

  7. Witamina C odkłada się w nerkach, więc zażywanie jej w bardzo dużych ilościach po pewnym czasie może być niebezpieczne

   1. Witamina C się nie magazynuje nigdzie. W zbyt dużych ilościach ją po prostu wydalisz – będziesz mieć biegunkę, To nie żadna wiedza tajemna, wystarczy poszukać w necie, a nie powtarzać zasłyszane od sąsiada pierdoły.
    sklep.alablaboratoria.pl/centrum-wiedzy/witamina-c-niewielka-czasteczka-o-wielkim-znaczeniu/

  1. Jakby tak wypisać wszystkie takie "2 lub 3 zdania" z tych setek godzin nagrań, to artykuł możnaby z samej kolekcji zdań zrobić.

  2. Autor artykułu wykonuje świetna pracę nagłaśniając te kłamstwa. Mam nadzieję że jeży zięba trafi w końcu do więzienia.

  3. Ktoś napisze "muchomor sromotnikowy, po wygotowaniu w słonej wodzie, nie jest trujący", będzie to jego jedyne w życiu kłamstwo, a trup będzie się słał gęsto. Im więcej wyznawców i obrońców, tym więcej ofiar. Bronisz kłamstw Zięby, pomagasz wykańczaniu ludzi.

  4. Sama znam dwa śmiertelne efekty zaufania do szarlatanów, negujących skuteczność medycymy – dwajmoi koledzy zmarli po odstasieniu leków nasercowych i poddaniu się terapii "cudotwórcy". A mogli jeszcze żyć i cieszyć się wnukami.

  1. Same domniemania. Czepia się o to innych a sam pisze, że MOŻLIWE że od wlewów umarła kobieta, zwlekał ze streamem bo NA PEWNO miał czas ale się mnie wystraszył. A, no i mówił że nie obraża lekarzy ale w końcu mu się gniew nagromadził i po nich pocisnął – no, kurcze, mówił to przed faktem. Ty też czasem zmieniasz zdanie, drogi Łukaszu 😉
   Motzno do kosza z tym artykułem, słaby, o domniewującym charakterze. A, nie jestem zwolennikiem Zięby, też go nie lubię ale nie upodabniamy się do tego pana. 😄

  2. Pan Jerzy Zięba to wspaniały człowiek z ogromną wiedzą, niech się uczą niedouczeni od niego!!! Nagonka na tego człowieka!

  3. Gosia K. na ile zna Pani tego czlowieka.. jego przeszlosc, edukacje.. naprawde uwaza Pani iz inzynier budowy maszyn, czerpiacy swa wiedze z internetu lub kontrowersyjnych ksiazek, o watpliwym podlozu naukowym powinien leczyc ludzi. Czy potrafi Pani zaufac osobie, ktora notoryczniew zywe oczy przet kamerami, na plenum podczas wlasnych prelekcji mowi polprawdy.. probuje nami manipulowac. Podam Pani przyklad.. inzynier Zieba czesto podkresla iz prowadzil wiele wykladow na roznych uniwersytetych.. Klamstwo, czy tez prawda? Ja powiem manipulacja.. berdzo niebezpieczna, bo sugerujaca nam autorytet naukowy. Mowiac, czy te piszac o tym ze wykladal na uniwersytetych, tak naprawde pan Zieba nie klamie. Obecnie wiele uniwersytytow boryka sie z finansami i chetnie wynajmuje osobom prywatnym audytoria do prywatnych prelekcji. Mowiac o tym ze prowadzil wyklady na uniwersytetach, pan Zieba sugeruje nam iz jest docentem, Profesorem.. krotko mowiac pracownikiem naukowym, wykladajacym wiedze naukowa, bo to w zasadzie czyni sie na universytetach. Tak naprawde cos takiego moze zrobic kazdy, nawet pan Krzysiek, mechanik samochodowy z przeciwka.. jesli go stac wynajac sale wykladowa, zaprosic kilku znajomych, zrobic wieczor ze slajdami, pokazujac i tlumaczac jak naprawial jakies mocno uszkodzone auto. Pozniej pan Krzysiek moze napisac w swoim Curriculum vitae ze prowadzil wyklady z budowy maszyn, na takim i takim uniwersytecie :)Klamstwo, czy tez prawda? 🙂
   Tak samo ciagle podkreslanie pana Zieby ze czesto byl zapraszany na sympozja naukowe do USA i innych krajow, by brac udzial w dyskusjach. To rowniez nie jest klamstwem. Organizatorzy takich spotkan chca zarobic, wiec jesli podamy nasze dane do ich bazy danych, to bedziemy dostawac zaproszenia.. naturalnie jako goscie, ktorzy kupuja bilet i siedza wsrod publicznosci. Na forum dyskutuja naukowcy, ale czesto na takich spotkaniech mozna zadawac pytania z publicznosci. Zadajac pytanie, plus eventualnie jeszcze pytanie dodatkowe, aktywnie bierzemy udzial w sympozjum. Wiec znow nie mozna mowic o klamstwie.. tylko o sugerowaniu nam.. nieprawdy 😉 😉 😉 Ot i caly autorytet inzyniera Zieby 🙁

   1. J.Zięba w swoich publikacjach nie kreuje sie na atorytet- czytałem i oglądałem – odwołuje się do literatury fachowej, bardzo często pihsze o konicznosci konsultacji z madrym lekarzem itd. Proponuję zapoznać się z tym co napisal. Jest wielu lekarzy ktorzy publicznie mówią to samo co on. Widza lekarska nie jjest wiedza tajemną można się jej nauczyć – zdobyć tytuł inżyniera mechanika na AGH w dawnych czasach nie bylo łatwe

  4. Nie jestem fanem Zięby ale jeśli mowa o autorytetach to nie są nimi dla mnie naukowcy opłacani przez przemysł farmaceutyczny. Przemysł ten nie ma leku na żadną chorobę przewlekłą i mieć nigdy nie będzie. Bo wyleczony pacjent to stracony klient. Dużo czytałem badań naukowych w ciągu swojego życia. Często sprzecznych. Istotnym wykładnikiem wiarygodności był zawsze szlak pieniądza. Kto płacił za badania ten miał porządany wynik. Linus Pauling dwukrotny laureat nagrody Nobla w latach 60 kiedy ta nagroda jeszcze coś znaczyła. Mówił, "musicie wiedzieć , że 99% medycznych badań naukowych to fikcja". Sam padł ofiarą manipulacji kiedy zafałszowano jego badania odnośnie witaminy C. Celowo zmieniano dawki i częstotliwość podawania. Zięba zrobił interes z walki z takimi praktykami. Nie jest lekarzem. Nie jest też filantropem. To wiemy. Czy jest kłamcą? W porównaniu z naukowcami współpracującymi z korporacjami jest święty.

  5. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Stara prawda. Nie zgadzam sie z pani wywodem i nie chce mi sie pisac dlaczego bo to juz sie staje nudne. Zieba jest ok i daj Boze zeby kazdy lekarz potrafil przyjac jego punkt widzenia na sprawy leczenia. Moze w Polce sa jacys dobrzy lekarze ale nie mialam szczescia na nich trafic. Wybralam 4 letnie studia med naturalnej bo widze glebokie fiasko w leczeniu chorob przewleklych.

 2. Jeśli to ze śmiercią na skutek podania witaminy C jest prawdą (potwierdzenie przez członków rodziny oraz biegłych lekarzy) to Zięba powinien stanąć przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci (nie jestem pewien jak prawo na to patrzy ale chyba nieumyślne) i dostać wyrok zapłaty odszkodowania rodzinie, więzienia, zamknięcia tego jego internetowego straganiku.

  1. Weź proszę posłuchaj rozmowy ojca z Ziębą. Sepsa zabiła dziecko a nie on. Oni przyszli do niego po pomoc, bo chcieli wlewy z wit C, wlewy dzisiaj robi sie w kliniakch, co w tym zlego.ludzie zacznijcie myśleć własnymi mozgami a nie to co wam powiedzą w TV bierzecie za prawdę.

  2. Wlewy robi się w klinikach, bo ludzie płacą za to hajs. Ale to wcale nie znaczy, że to uznana metoda leczenia. Poza tym nie wszystkie kliniki chcą nadwyrężać swoją opinię za zwiększony zysk.

  3. Zdecydowanie polecam myślenie własnym mózgiem, a nie powtarzanie ślepo za szarlatanem z internetu z ptaszkiem w nazwisku…

  4. Nie no, nie bądź śmieszny. Jak nie pomoże mi konwencjonalna medycyna to wolę hajsy przehulać niż sponsorować jakiegoś znachora i jeszcze mocno się przy jego "leczeniu" nacierpieć

  5. To sedno: lekarz rozkłada ręce, ale Zięba zawsze uleczy. Cokolwiek się dzieje, to ma na to sposób. A jak pacjent umrze, to zawsze się powie, że to inna choroba zabiła, wcześniejsze działania lekarzy albo pacjent nie zastosował w 100% danej metody (co jest normalką w pseudomedycynie: zadaj taką terapię, która nie jest możliwa i zwal na pacjenta; przykład: Allen Carr), więc de facto bóg w postaci Zięby leczy wszystko. Gloria, gloria!

  6. A ja tam wolałabym umrzeć od witaminy C np bo chemii to nikt mi nie ścianie, bo sama od siebie dziekuje.Po co komu chemia.Mialam guza watroby naczyniaka pozbylam sie sama bez wit C i bez chemii.No taki myk niestandard.

  7. Panie bądź też Pani UNKNOWN, radzę nauczyć się czytać ponieważ odniosłem się do tekstu wyżej w którym był opisany przypadek kobiety która ponoć zmarła przez wlew z witaminy C które zostało zaproponowane przez Ziębę a nie ostatnią sprawę 14 miesięcznego dziecka które zmarło na sepsę.

  8. A jak pacjent umrzesz przez lekarzy,to lekarze też do więzienia?lekarze są chronieni i nigdy z nimi nie wygrasz.to jest mafia

  9. Jesli ten czlowiek z ptaszkiem w nazwisku jest taki wspaniały to czemu nie leczy za darmo tylko buerze za to pieniądze. No i po drugie czemu nie skonczy medycyny???? Wtedy moim zdaniem mialby wiedze i mógłby leczyc. A tak zarabia na niewiedzy ludzi. Ja sama stosuje marihuane ale zlecona przez lekarza ale tez i leki. Trzeba mieć swój rozum i znalrzc lekarza z powolania ale ktory skonczyl medycynę. Osoba ktora nie skonczyla studiow medycznych moim zdaniem nie powinna leczyć- Pan Jerzy skoro jest taki wspanialy niech leczy za darmo a Panstwo niech wezma np. Olej CBD z innegi sklepu niz jego. Najlepszy przebadany przez wielu naukowców cannabis. Ludzie w Polsce nie mysla i nie podejmuja decyzji samodzielnie i w tym tkwi największy problem- ida za naczelnikiem niewazne czy chodzi o polityke, zdrowie czy nagonke na kogos. Poczytajcie moze sami o swoich chorobach. Jedzcie do 10 lekarzy aby sie upewnic wtedy trafivie na takiego kyory befzie moal gdzies przemysl farmaceutyczny i powie Wam jak najlepiej sie leczyc. Tacy istnieja np. Dr Simon, ktory nawet gdy rzad zakazuje mu wypowiadania sie mowi nam prawdę. Wlaczcie myslenie a nie slepo idziecie za nowinka ktora uslyszycie. Jednym szkodza leki, innum ziola a jeszcze innym wszystko ale niekiedy nie ma innego wyjscia. Jesli jest to nowoteor w poczatkowym stadium da sie go praktycznie wyleczyc za pomoca wyciecia chirurgicznego i nie trzeba brac chemii, ale jak nie będziecie się badac to o raku dowiecie sie w czwartym stadium gdy juz niewiele da sie zrobić. Badajciecsue i nie dopuszczajcie do tragicznych sytuacji. O to uwazam w Polsce trzeba poprawic – diagnostykę dostep do TK, MR i scyntygrafii oczywiscue z kontrastem gadolinowym gdyz jest bezpieczniejszy. A co do olejkow CBD bralam z roznych zrodel dzialaja przeciwbolowo odrobine alr ptzede wszystkim uspokajajaco- czlowiek jest bardziej spokojny i zadowolony z zycia i ot cala tajemnica. Gdy jestesmy szczesliwi , wyspani i zadowoleni z zycia- nawet jak nie bardzo nam sie układa i nie starcza nam finansow na zycie starajmy sie dostrzec swiatelko w tunelu i cieszmy sie kazdym dniem. Nauczmy sie tego – gdy nasz organizm jest szczesliwszy to sam potrafi sie uzdrawiac- lepiej funkcjonuje Cieszmy sie a nie zamartwiajmy bo pomimo tego czy jestesmy chorzy czy zdrowi moze to byc nasz dzien ostatni. Pozdrawiam i życzę miłości, cierpliwosci,zdrowego rozsądku damych szczęśliwych chwil i zdrowia oczywiście.

  10. Co za bzdury 🤦🏻‍♂️ lekarze nie sa bezkarni wiem bo jednemu odebralem prawo do wykonywania zawodu to nie znaczy ze reszta jest zla natomiast Zieba obiecuje wam ze wyleczy wszystko co jest kompletna brednia tak samo jak witamina c lewoskretna o ktorej mowil a puzniej Sam sie tlumaczyl ze czegos takiego nie ma 🤦🏻‍♂️ to sa jakies jaja kto o zdrowych zmyslach wierzy w te brednie

  1. Hahaha, Tobie tez 😉
   Podważasz wiedzę i reaserch, bo… bo pan z ptakiem nazwisku powiedział inaczej. To jest śmieszne i powinno być leczone.

  2. Widać raczej że nawet dorośli ludzie są debilami wierząc w kłamstwa tego pajaca, więc wiek tu o niczym nie świadczy.

 3. Boze az sie czytac tego nie chce!!!! Wszyscy jestescie skorumpowani przez przemysly farmaceutyczne. Wymyslacie klamstwa nt Zieby a gowno wiecie o leczeniu. Pozdrawiam

  1. Zieba gowno wie o leczeniu ten czlowiek ma na koncie co najmniej kilka spowodowan smierci, naciaga i oklamuje rzesze ludzi. Ten czlowiek powinien siedziec a hipohondrykow ktorzy go bronia powinno sie przebadac pod katem syndromu sztokholmieskiego

  2. Gdzie koncerny rozdają te pieniądze bo chętnie sama się po nie zgłoszę 😂 większej bzdury nie słyszałam dawno, lekarze nie wiedzą nic o leczeniu, a facet który nigdy nie miał nic wspólnego z medycyną jest znawcą świata.

  3. On się opiera na badaniach , głupot nie mówi ,chyba że jak jest za późno to i on nie pomoże. Wystarczy poczytać na internecie jak koncern np. merck daje lekarzomjajs za wypidywawyp statyn które po 60 roku życia wciskają polscy konowały twierdząc że niema innego leku na cholesterol,a sam cholesterol a zwłaszcza jego obniżka to przecież wymyśl koncernów na które jesteśmy łożyć gruba forsę a oni nas trują . Są badania nt cholesterolu uczonych którzy się z tego śmieją bo koncerny wiedzazenie wszyscy znajdą odpowiedz nt cholesterolu. Dlaczego polski konował nie daje skierowaniana badanie poziomu homocysteiny głównego wroga organizmu , dlaczego nie ma informacji nt szkodliwosci leków na nadciśnienie,itd. Polski konował wietylkozenajlepiej wypisać statyny i niech zdycha chory byle forsa była na koncie z NFZ. Wiem na sobie jak zwróciłem uwagę na skutki uboczne statyn to powiedział ze muszę umrzeć bo innego leku niema,zgrzytnal zębami jakby chciał pogryźć , po 20-30 minutach przepisał suplement. Taki jest obraz polskiej służby zdrowia , liczy się kasa a nie pacjent. Wierzę Ziebie , wystarczy posluchac jego wypowiedzi na YouTube i samemu zadecydować jak będzie najlepiej a nie bezgranicznie zaufać polskim konowałom. Niewiedza nie boli tylko jej skutki.

  4. Może by tak pójść do biblioteki i tam poczytać o medycynie, biologii, fizjologii. A nie czerpać swoją wiedzę od mechanika na YouTube. No ale może to wynika z lenistwa. Bo łatwiej jest siąść na kanapie i słuchać brednie oszusta niż samemu odkrywać wiedzę od podstaw.

  5. >nie ma informacji nt. szkodliwości leków
   Och, doprawdy?
   >[zamiast statyn] przepisał mi suplement
   Jaki?
   >opiera się na badaniach
   Opiera się, stosując cherry picking, w ten sposób możesz sobie udowodnić każdą tezę, która Ci odpowiada. Dodaj do tego operowanie półprawdami i manipulacje, jakie prowadzi – oto Twój mentor.

  6. Opiera się na badaniach. Tylko nikt nigdy tych badań na oczy nie widział. Opiera się na badaniach medycznych, w których czytaniu jest specjalistą, w końcu jest mechanikiem po AGH… Każda substancja ma EFEKTY. Jedne nazywamy działaniami pożądanymi, bo nam pasują, drugie niepożądanymi – bo nie pasują. Jedno co można powiedzieć: praktycznie wszystkie substancje w odpowiedniej dawce zaczynają przejawiać więcej tych drugich (nawet woda). A w internecie można przeczytać najróżniejsze rzeczy, można przeczytać, że jak oczy zabawki zdają się podążać za obserwatorem, to jest ona nawiedzona, że rządzą nami reptilianie, że Ziemia jest płaska, wklęsła, w rzeczywistości jest symulacją komputerową, że bogiem jest Jahwe, Allah, Vishnu. Hasło "wystarczy poczytać w internecie" można spokojnie stosować zamiast papieru toaletowego, bo "w internecie" można przeczytać wszystko. Pewnej odwagi wymaga czytanie czegoś, co nie zgadza się z naszymi poglądami i dopuszczenie możliwości, że może to właśnie nasze poglądy są błędne. Próbowałem wielokrotnie i jak do tej pory nic nie przekonało mnie, że jednak homeopatia, UFO, szkodliwość szczepień, czy magiczne działanie "lewoskrętnej" witaminy C jest prawdą. Te wszystkie spiski "ile to oni nie dostają hajsu" też za każdym razem polegają już przy przeliczeniu "minimalnej kwoty opłacalnej" w przemnożeniu na "liczbę skorumpowanych", bo nagle okazuje się, że połowa (a czasem więcej, zależy co omawiamy) przychodów musi być oddawana na łapówki i podobne formy przekupstwa.

  7. Jak byś przeczytal jego książkę to byś wiedział że do wszystkiego co mówi podaje linki, artykuły ,ksiazki wyniki badac z jakich czerpał wiedze

  8. "Polski konował wietylkozenajlepiej wypisać statyny i niech zdycha chory byle forsa była na koncie z NFZ."
   Z tego co się orientuję to człowiek po tych lekach żyje dłużej niż po terapii u ptaszka to po pierwsze. Po drugie nie chcę wydawać pieniędzy, na taki szajs w postaci jego książki więc jeśli Ty jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/posiadaczką tejże "książki" to proszę, przytocz nam fragment, w którym Jerzy Z. (bo tak o nim będą niedługo mówić) odwołuje się do tychże badań, pisze kto je przeprowadził oraz z którego są roku, bo jakoś wśród tylu komentarzy żaden z sekty Zięby nie napisał tej jakże ważnej informacjin

 4. Gdyby pan byl powazny i madry nie napisalby pan tak tendencyjnego, zlosliwego wrecz artykułu. Bez merytorycznych argumentow, klamliwie.Bardzo cienkie to pisanie, drobniutkie jak piasek w piaskownicy.

  1. Bez merytorycznych argumentów? To radzę BN przeczytać jeszcze raz i przypominam jakich "merytorycznych argumentów" używa Zięba na swoją obronę – zwyzywanie drugiej strony.

 5. Trzymam kciuki, żeby udało się skutecznie zdemaskować wszystkie podejrzane i szkodliwe społecznie działania tego psychopaty. Powodzenia 🙂

  1. Kwas l-askorbinowy (czyli prawoskrętny), C12H22O11, H2O, dwuatomową cząsteczkę tlenu, cholekalcyferol, kazeinę, chlorek sodu. A to tylko te, których nazwy/wzory pamiętam…

 6. Widzę, że Ziemba juz czytał blog i wypisuje negatywne komentarze:))
  NIESTETY – KONIEC Z HEREZJĄ ZIEMBA!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE, TO NIE ŚREDNIOWIECZE TYLKO XXI WIEK!!!
  OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

 7. Tekst z dupy, najprawdopodobniej umarł od witaminy C 🙂 jeżeli już takie śledztwo Pan dziennikarz zrobił z Panem Zięba i tak głęboko kopie to pan redaktor ma za problem dowiedzieć czy ta osoba żyje. Wy jesteście czubkami wszyscy .

  1. Czytanie ze zrozumieniem się klania, to trudne, ale unikamy kompromitacji. Człowiek umarł i jest podejrdenie, że przez wlewy z witaminy C.

 8. Mam poważne obiekcje, czy będzie to początek jego końca. Prokuraturze w PL chce się coraz mniej i coraz rzadziej niestety :/

 9. Coście się czepili tego czlowieka, komu on zagraża Big Fharmie? W każdym większym mieście coraz popularne są kroplówki witaminowe i inne, stosują je sportowcy, modelki…jakoś nikt nie ściga tych ludzi, wszystko w prywatnych klinikach, za opłatą, legalnie, przecież to jedna z metod leczenia infekcji, niedoborów, złego samopoczucia, kto wie może i innych chorób. Ja chętnie poznałabym różne metody leczenia, gdyby chodziło o mnie i moich najbliższych. Nikt nie każe wam stosować się do zaleceń lekarzy, czy Zięby. Ale każdy ma prawo do głosu, każdy ma prawo leczyć po swojemu. A leki to niby co cukierki? Każdy nieraz widział ulotkę z cała listą skutków ubocznych. Tutaj pytanie powinno być jedno czy Zięba szkodzi nam czy korporacją? Ile ludzi zabiły leki, szczepionki, niepowodzenia i komplikacje czy operacjach itp to co nagle jeden człowiek nam szkodzi bo mówi wprost jak szkodliwa jest chemioterapia ? A co to jakieś odkrycie? Chemioterapia niszczy nasza odporność do zera, niszczy cały organizm i nie wiem ile jest przypadków uzdrowienia, ale wiem jedno ja bym chciała mieć wybór. Dziś rząd, lekarze truja nas lekami, ale drodzy państwo ludzie przetrwali tyle lat, a nie zawsze były leki, jakoś nie wymarlismy, natura w swojej ofercie ma bardzo dużo dobrodziejstw, coraz częściej wraca się do babcinych metod, bo były zdrowe, skuteczne i działały a nie kolejna reklama idź kup gripex. Ciekawe ile ludzi zginęło przez manipulacje i propagandę tych wszystkich świńst!

  1. Ależ masz wybór, możesz odmówić terapii i zrobić co tylko chcesz, brać duże dawki witaminy C, pojechać na pielgrzymkę, cokolwiek. Natomiast wmawianie ludziom, że takie coś działa i faktycznie leczy, jest najzwyczajnie kłamstwem i to szkodliwym społecznie, bo doprowadza do tego, że wiele osób się nie leczy, a ich zdrowie niszczeje. Porównanie nowotworu i grypy jest nie na miejscu, bo chemioterapia często ratuje życie, albo przynajmniej zapewnia komfortowy proces umierania, a grypy czy podobnych chorób wirusowych NIE DA SIĘ WYLECZYĆ LEKARSTWAMI. Można działać objawowo i Gripex właśnie to robi. Leczenie objawowe przyśpiesza wyleczenie choroby przez organizm, ale nie działa na sam czynnik etiologiczny, w przeciwieństwie do chemioterapii.

  2. Stosowane są kroplówki witaminowe, bo musimy suplementować witaminy w taki albo inny sposób, wynika to z ich definicji. Nikt o zdrowych zmysłach nie zrezygnuje jednak z antybiotykoterapii w sepsie na rzecz wlewu z witaminy C. No właśnie nie każdy ma prawo leczyć po swojemu, bo wg. prawa leczyć mogą tylko lekarze. A ilu ludziom leki, szczepionki i powikłania po operacjach uratowały życie dla porównania? Gwarantuję Ci, że jest ich ZNACZNIE więcej niż tych, których zgon spowodowany był bezpośrednio leczeniem. On nie mówi, że chemioterapia jest szkodliwa, tylko że nie działa, co jest wierutną bzdurą, gdy mamy twarde dowody, że chemioterapia we wczesnym stadium raka jądra ma ponad 90% skuteczność(w późniejszych stadiach ogranicza się do okolic 70% i 50%), a i w białaczkach dziecięcych jej skuteczność jest ogromna. Ciekaw jestem jak babcie leczyły zapalenie wyrostka, rozległy zawał, albo zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, jakoś wątpię, żeby były to metody skuteczniejsze od tego co ma do zaoferowania medycyna. I każdy ma wybór leczenia, lekarze nie podadzą Ci nic na siłę, nie mogą wykonać żadnego zabiegu, podać żadnego leku bez zgody pacjenta (o ile nie jesteś nieprzytomna i Twojemu życiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeńśtwo).

  3. Co innego robić sobie wlewy stosując je jako suplement diety w przypadku sportowca lub dzień po przesadzeniu z alkoholem (ew. amfetaminą), a co innego przerywać jedyną skuteczną terapię medyczną.

  4. Chemioterapia bywa jedyną szansą na pokonanie nowotworu. Oczywiście obciąża ona organizm, lecz zaniechanie leczenia chemią będzie miało dużo większe konsekwencje. Dlatego, jeżeli osoba bez wykształcenia medycznego namawia chorych na nowotwór do rezygnacji z chemioterapii, tylko po to, żeby wcisnąć im swój "magiczny lek", który ma zawyżoną cenę i brak jakiejkolwiek udokumentowanej skuteczności, to ta osoba jest klasycznym przykładem znachora. Szarlatana, który podważa wiarygodność lekarzy, rzucając na lewo i prawo nic nie wartymi argumentami anegdotycznymi, kompletnie ignorujac obiektywne badania naukowe. Zięba jest oszustem, który bawi się w lekarza, mimo braku wykształcenia medycznego. Jeżeli namówił on kogoś do zaniechania leczenia, a ta osoba później zmarła, to ponosi on częściowo odpowiedzialność za śmierć tej osoby. Dla niego nie jest ważne zdrowie i życie osób. Dla niego jest ważne, żeby interes się kręcił.

  5. Ciągle mnie zastanawia, jak ludzie są w stanie wypowiadac się z taką pewnością na temat, o którym najwyraźniej nie mają zielonego pojęcia.

   Zięba szkodzi NAM, jego działanie dla firm farmaceutycznych nie ma żadnego znaczenia. Nie ta skala.

   Szczepionki NIE zabijają. Idioci, którzy propagują takie bzdury powinni pójść na oddzial zakaźny i zobaczyć, przed czym chroni szczepienie. Dzięki ich działaniom wraca różyczka, odra i inne choroby. Nie chcą się szczepić? Proszę bardzo. Ale niech wyjadą gdzieś na koniec świata i trzymają się z dala ode mnie i moich bliskich, bo narażają ich na niebezpieczeństwo swoją głupotą.

   Leki to BARDZO szeroka grupa, od gripexów i innych panadolów po specjalistyczne, które stosuje się tylko w ściśle określonych sytuacjach. Wrzucanie wszystkich do jednego worka nie ma zwyczajnie sensu.

   Chemioterapia jest szkodliwa, to oczywiste. Ale jest też bardzo skutecznym narzędziem w walce z nowotworami. Dzięki jej zastosowaniu (oczywiście nie tylko jej) wiele osób zwalczyło raka i przeżyło wiele kolejnych lat. ALE. Chemioterapia nie powoduje cudownego uzdrowienia. Tym zajmują się lekarze, przy pomocy całego arsenału (leki, terapie, przeszczepy itd.)

   Ilość bzdur, świństw, insynuacji i manipulacji w tym komentarzu jest zatrważająca.

  6. Modre slowa. Lekow ci u nas dostatek na wszystko od stóp do głów. Co cie nie zaboli. Wystarczy wlaczyc tv i bez recepty. Czy ktos sie nad tym cgwile zastanowul. Nowy lek testuje sie latami… A tu co róż nowy… Masakra i co najbardziej mnie przeraza to dopisuja na opakowani junior i juz mozna podawac dzieciom. Opamietajcie siw ludzie.

  7. Owszem, ludzkość przetrwała. Jest szansa, że przetrwa również Ziębę, choć niekoniecznie dewastację środowiska (fun fact, może to tylko moja ograniczona grupka znajomych ortogonalnych do rzeczywistości, ale miłość do altmedu idzie często z negowaniem zmian klimatycznych / wpływu człowieka, smogu – jaki smog, to big farma i szczepionki trujo i tak dalej). W "dawnych czasach" babcie mogły "wyleczyć przeziębienie", przy czym raz, te "dawne czasy" były jakieś 70 – 100 lat temu, gdy istniały już antybiotyki, leki przeciwzapalne itp. (no i szczepionki !!1ONE). W prawdziwych "dawnych czasach" "babcia" miała około 40 lat jak dobrze poszło i umierała na coś. Czasem dżumę, czasem cholerę, a czasem nagłe zatrucie żelazem w postaci grotu strzały (lub ołowicę kulkową). Ludzkość przetrwała bo mnożyła się jak króliki (co nie pomagało na długość życia kobietom), a i tak do dorosłości (w wieku 16 lat) dożywało tylko część przychówku.

   A, ludzie umierali wtedy na raka. Mamy dobrze zakonserwowane mumie osób które zeszły na nowotwory. Szansa złapania nowotworu rośnie z długością życia, więc jasne, że nie było to częste (z drugiej strony wdychanie dymu nie pomagało).

 10. Ziembianie już w komentarzach. Oczywiście nazwiskiem podpisać się nie chcą, bo uważają że są anonimowi w internecie… Złudnie anonimowi.

  1. Dla mnie nie ma problemu czy ktoś jest anonimowy, czy nie. Gdyby nie to, że akurat jestem zalogowany, to bym też był anonimem, co nie znaczy, że wierzę w anonimowość w Internecie. Przed chwilą odpowiedziałem anonimowi, a jeśli ta osoba byłaby podpisana, to zrobiłbym to samo. Zresztą przeciwnicy hokus-pokus też są tu jako anonimowi ludzie.

 11. Oho, Zięba przysłał swoich rycerzy, by walczyli dla niego w komentarzach… 🙂
  Gratuluję artykułu, tego oraz wielu innych. Bardzo się cieszę, że dzięki Tobie oraz innym, którzy zajmują się szerzeniem prawdziwej nauki, coraz więcej osób dostrzega skalę oszustw, których dopuszcza się ten szarlatan. Trzymam kciuki za rozwój bloga i życzę wiele cierpliwości w walce z ciemnogrodem…

 12. Jestem przeciwny działaności p. Zięby ale mam do Pana zarzut. Ma początku Pan napisał o wysłanym mailu do Zięby na którego nie dostał Pan odpowiedzi. Zarzuca mu Pan, że jest to jedno z jego kłamstw bo musiał odczytać maila. Otóż myli się Pan. Sąd tego nie uzna. Wysłał Pan maila z potwierdzeniem odbioru i odczytania? Nic Pan o tym nie pisze.

 13. Synku nieszczęśliwy gó😄no wiesz o życiu a tym bardziej o zdrowiu i jego leczeniu przez tzw. służbę zdrowia dlatego zamilcz niedojrzały smarki!!!

  1. Oho znalazł się złośliwy tetryk, która jedyne co ma do powiedzenia to ubliżanie innym. Zęba lekarzem nie jest, wiec on sam gówno wie o leczeniu ludzi.

 14. Ten szarlatan ma na sumieniu śmierć ludzi, którzy zrezygnowali z leczenia! To się po prostu w pale nie mieści, że nadal jest na wolności i propaguje swoje śmiercionośne terapie wykorzystując ludzką naiwność. Powinien dostać dożywocie… Liczę na to!

 15. Dziwie sie naprawdę, że środowiskowo naukowe dalej pozwala, żeby ludzie tego typu w murach uczelni wygłaszali swoje gościnne wykłady. Dopiero gdy zrobi się odpowiednio głośno to decydenci łaskawie już nie chcą wynajmować sal takim osobom a poźniej dziwnie się tłumaczą przed dziennikarzami. Druga sprawa czemu środowisko lekarskie nie zrobi porządku w swoich strukturach i nie usunię ze swoich szeregów szemrane osoby, które mimo wiedzy wiec zakładam,że świadomie sprzyjają, opowiadają sie po stronie tego typu osób niszcząc to co ich koledzy lekarze przez tyle lat stworzyli?

 16. Synku nieszczęśliwy gó😄no wiesz o życiu a tym bardziej o zdrowiu i jego leczeniu przez tzw. służbę zdrowia dlatego zamilcz niedojrzały smarki!!!

 17. Jestem ciekaw co autor tego artykułu powiedziałby 100000 (stu tysiącom) ludzi, którzy w Polsce rocznie umierają na raka. I to pochemii i radioterapii i operacjach. Są za to odpowiedzialni? Pewnie Zięba winien…

  1. pewnie to, że nowotwory są niestety często chorobami nieuleczalnymi. Mimo chemii, radioterapii i operacji. Tak samo jak inne nienowotworowe choroby, POCHP, mukowiscydoza itp. itd. Sorry, taki mamy klimat, nieśmiertelni nie jesteśmy.

  2. Autor artykułu nikomu nie wmawia, że zna jakieś cudowne lekarstwo na wszystkie rodzaje raka. To właśnie robi Zięba, i przeciw temu wypowiada się autor artykułu. Stoisz pan po niewłaściwej stronie 🙂

  3. Durne pały chemioterapia to medycyna lat 50-60 ubiegłego wieku ,ciekawe że w Niemczech , Austrii,Szwajcarii stosuje się inne metody leczenia raka!Tak właśnie wlewy z ascorbi ianu sodu ,witB17,biorezonans jest jak najbardziej uznaną metodą diagnozowania a szczepienia nie są przymusowe i co ciekawe odra jako wirus została wyśmiana przez Niemiecki sąd najwyższy gdzie normalni niemieccy lekarze obalili również ten mit szczepień ,czytajcie coś więcej opróczGW.i ogl.Tvn

 18. Polska jest otumaniona przez lekarzy i koncerny farmaceutyczne i dla tego jest nagonka na Jerzego Ziębe bo jest po prostu nie wygodny dla nich

 19. Brawo za inicjatywę, mam nadzieję że kiedyś dosięgnie go sprawiedliwość i zamkną tego znachora za spowodowanie tylu szkód na ludzkim zdrowiu. Facet jest inteligentny, jeśli komuś będzie chwilowo lepiej po tej witaminie to powie, że to jego zasługa. Jeśli ktoś umrze to powie, że rak zabił. Tak więc zawsze wychodzi z czystymi rękami… A co napcha do portflq to jego.

 20. W samo sedno! Prokuratura już dawno powinna zająć się tym znachorem. Mam nadzieję że nie wywinie się wymiarowi sprawiedliwości przez opieszałość sądów.

 21. Panie autorze artykułu. Jest Pan zwykłym oglupionym przez głupich człowiekiem. Współczucie dla Pana. Może kiedyś wymyśla jakich lek albo szczepionkę na głupotę która Panu pomoże. Artykuł to czysty plotkarski bełkot.

  1. Zgadzam się z wypowiedzią, plotki i próba zdyskredytowania człowieka-czyżby mówił niewygodną prawdę? Czemu się tak boicie tego pana?

  2. Jak się pan/pani odniesie do faktu, że Zięba odradzał choremu na raka pójście do lekarza, a potem się tego wypierał? Tylko proszę bez wycieczek osobistych. Czy ma pan/i jakiś argument na obronę Zięby, jakiś dowód na to, że nie kłamał? Bo ja widzę i słyszę wyraźnie, że Zięba na zmianę doradza trzymanie się z daleka od lekarzy i zarzeka się, że wcale nikogo nie zniechęca do leczenia się u lekarzy. Sam sobie zaprzecza. Na własnej stronie fejsbukowej. Nie wiem gdzie tu pan/i widzi plotkarstwo i manipulację, chodzi o jego własne słowa, nagrane na filmie lub wypuszczone w postach na fejsa.

 22. Łukasz szacunek za to co robisz. Pan Jerzy powinien dawno siedzieć w więzieniu za działanie przeciwko zdrowiu i życiu Polaków.

 23. Dobrze, że ktoś w końcu bierze się za tego Oszusta. Szkoda tylko, że zdarzył jednocześnie zaszkodzić tylu osobą i jednocześnie się na tym wzbogacić

 24. Myślę że problem leży zupełnie gdzie indziej – w normalnej rzeczywistości (tzw. Wolność) człowiek ma wybór z jakich usług będzie korzystał i czy w ogóle z czegoś będzie korzystał. Czy to będzie np lekarz z dyplomami, czy bez. To jest tylko sprawa tego człowieka-wolny wybór. Warto również zauważyć że p. Zięba nikogo publicznie jako pierwszy nie atakuje.nawet jeżeli obraża to nie imiennie (konkretne z imienia i nazwiska osoby). Bo obrazić można tylko konkretną osobę,a nie jakiś ogół. Poza tym p. Zięba nikogo nie zmusza do stosowania swoich terapi czy metod leczenia, w przrciwienstwie do reżimu państwowego (składki zdrowotne szczepienia,…)

 25. Ale Wy wszyscy barany jestescie, szczepcie sie i stosujcie chemioterapie po ktorej szansa przezycia to pewnie 3-5%.

  Frajerzy do golenia kasy przez przemysl farmaceutyczny 🙂

 26. Eeeee a może wystarczyło do pana Jerzego zadzwonić? Skoro tak bardzo Panu zależało na kontakcie, nie rozumiem, czemu poprzestał Pan na mailu? Ma Pan niezbite, NAUKOWE dowody, że mail został odczytany?

 27. A ja myslalam ze leczenie bez licencji medyka jest karalne. Niech ten Zięba juz pojdzie siedziec bo nalezy mu sie stukrotnie

 28. Jacy ci ludzie głupi są XD. Nie dość że grube hajsy wydają na szarlatanow to jeszcze ideologocznie gotowi walczyć do ostatniej kropli krwi. Piękny to kraj gdzie z lekarzy robi się morderców a nauki i logiki ku***ę. Mam nadzieję że zamkną tego złodzieja ziębę niedługo a ja będę mógł patrzeć jak szeregi jego zwolenników pieją ż rozpaczy.

  1. Nie są głupi, tylko posługują się emocjami w swoim rozumowaniu. Jeżeli coś pasuje do ich uczuć, to interpretują rzeczy tak, żeby pasowały do ich odczuć. Skoro czuję x to musi być to prawda. Pomijają fakt, że Zięba zarabia na nich miliony wskazując, że "Big Pharma" ma kasę z chorób. Zdają się nie wiedzieć, że wprowadzenie danego leku to miliony przeznaczone na badania i wiele lat badań. Pomijają fakt, że może kuracje onkologiczne nie są idealne, ale na ten moment najlepsze jakie opracowano. Lepiej żyć 6 lat niż pół roku odmawiając przyjęcia leków i robiąc wlewy z wywaru z rzodkiewki. Stanowisko, że są jakieś złote środki na raka wpisuje się w pragnienie ludzkie. 1. nie jesteśmy bezradni wobec śmierci. 2. ale są winni "źli" ludzie, chcący zarobić na nas pieniądze.

 29. Bardzo dobry artykuł. Jedyne, co dość mocno tu razi, to poziom niektórych komentarzy. Ludzie, którzy mie potrafią złożyć jednego sensownego zdania, raczej nie mają czego szukać na tym blogu. Ale to pewnie sami ziębolubni, czego od nich wymagać…

 30. Łukasz, super, że zabrałeś się rzeczowo i konkretnie za tego człowieka. Dodam coś od siebie z punktu widzenia osoby, która nie jest lekarzem bądź nie wykonuje zawodu medycznego, a nawet pacjentem jestem bardzo rzadko. Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Banał, ale prawdziwy. Na końcu materiału video padła bardzo ważna wg mnie kwestia, a mianowicie, że lekarze często nie tłumaczą nam podstawowych kwestii związanych ze zdrowiem, bądź jeżeli tłumaczą to często robią to używając nomenklatury medycznej, której człowiek nie związany z medycyną nie rozumie. To jest w Polsce duży problem wg mnie. No i albo przyjmuje to jako absolut bo "brzmi to mądrze", ale nie wie właściwie co. Wtedy pojawia się taki naczelny znachor lub inni, którzy docierają do chorego tłumacząc mu pewne rzeczy tak, że chory to rozumie i w ten sposób budują jego zaufanie i łatwiej im go przekonać niż "osobie w kitlu gadającej jakieś mambo-jambo" bo tak przedstawiani są lekarze wg tych naciągaczy. Oczywiście wszystkich oszustów i naciągaczy trzeba bezwzględnie zwalczać, szczególnie jeżeli chodzi o zdrowie – bo to nie jest super odkurzacz 2000 od obwoźnego sprzedawcy, który rozleci się po pierwszym włączeniu i co najwyżej stracimy pieniądze, a tu możemy nawet umrzeć i tu żarty się kończą. Jednak by powstrzymać pojawianie się kolejnych tego typu osób wg mnie środowiska lekarzy powinny przemyśleć czy poprawienie komunikacji lekarz – pacjent nie dołoży sporej cegły do tego by nie wyrastali kolejni domorośli strażnicy zdrowia.

 31. Panie Łukaszu, bardzo dobry tekst, chociaż jest kilka literówek – warto przejrzeć jeszcze raz i poprawić.
  Bardzo cieszą mnie takie działania i gratuluję Panu zawziętości. Młody człowiek, taki jak Pan, mógłby z łatwością ulec tak doświadczonemu szarlatanowi i oprzeć się jego groźbom, a także groźbom i niechęci jego wyznawców. Cieszę się, że tak się nie stało.

  Mam też pewną wskazówkę. Na przyszłość, gdyby wysyłał Pan maile do szarlatanów itp., proponuję skorzystać z pewnej opcji. Jest możliwość śledzenia tego, czy adresat wiadomości otworzył ją, co daje bardzo silne przesłanki, że ją przeczytał.

  Pozdrawiam i oby tak dalej!

 32. Foliowym czapeczkom prawda nie przejdzie przez przyćmiony umysł, bo to wiązałoby się z zredefiniowaniem swoich poglądów. A jak zredefiniować prawdę objawioną w zgniłym świecie, w którym jesteśmy zatruwani chemicznym świństwem rozpylanym przez drony na płaskiej Ziemi? Kto wtedy będzie miał monopol na prawdę?
  Foliowe czapeczki – życzyłbym Wam śmierci bliskiej osoby, aby śmierć zamknęła Wam usta i otworzyła umysły, gdy będziecie szukać pomocy wśród szarlatanów-konowałów, ale to i tak na nic. Nie otworzycie oczu, bo przyznanie się do błędu to rzecz osoby oświeconej i dojrzałej. A Wy, zbieranino krzykaczy, potraficie nastawiać wykrzykników i ironicznych emotek. Wiecie, że zmarnowaliście masę czasu na szukanie prawdy. Wasz prorok Wam pluje w ryja, a Wy spijacie to jak ambrozję. Marnujcie czas, drylujcie w zaparte. Na sam koniec i tak się powiesicie z rozpaczy.

  1. Twój argument jest inwalidą. To, że ktoś szuka rozwiązania w bajkowych leczeniach, bo jest zdesperowany nie oznacza, że są one skuteczne i powinno się je stosować.

 33. Przecież od chemioterapii ludzie też umierają! I jakoś to nie jest karane
  Od witaminy C nie można umrzeć, a jak się przedawkuje to ma się poprostu rozwolnienie…

 34. Ale ty piszesz głupoty. Jeśli to ty pisałeś artykul w Newsweeku to jesteś tym kretynem który zazdrości zrobieniu komuś interesu. Z tego co go słucham to nie słyszałem aby kogokolwiek namawiał do kupowania swoich produktów. A Newsweek robi prowokacje jak TVN. Zajmujej się tym że rząd nas okrada co miesiąc ustawą w której to Polacy płacą za niemiecki holokaust żydom po 100euro miemięcznie. O tym żaden z was pseudo dziennikarze nie napiszę, ale jak ktoś pomaga innym i może przy okazji coś zarobić bez okradania drugiego. To taka wesz jak ty jest pierwszą do manipulacji bo to tania sensacja. Jeżeli tak oszukuje jak piszesz i masz na to dowody to dlaczego nie zgłosisz sprawy do prokuratury. A nie zgłosisz bo nie masz żadnych dowodów i to ty byś poniósł karę za oczernianie drugiego człowieka.
  Wolę aby szarlatan mnie leczył niż profesor medycyny zamordował.

  1. W samod sedno. Pan Lukasz tak naprawdę NIE MA ŻADNYCH dowodów na winę pan Zięby. Pan Łukasz, jak ten dzwon, głośny, bo w środku pusty!

 35. Jerzy jesteśmy z Toba, zawsze bede chcieli nas sie pozbyc, oczernic,ale prawda wyjdzie na jaw. Dziekuje Jerzemu za odwage w tlumaczeniu artykułow,wsparcie,ludzkie podejscie. Dla mnie to wielki człowiek

 36. Zięba po prostu zrobił biznes na chorobach, tak jak robią to lekarze prywatnie, w prywatnych gabinetach na tych samych pacjentach. Różnica między Zięba a lekarzami polega na tym, że Zięba przysięgi Hipokratesa nie składał.
  A czy ktoś o metodzie doktora Garsona słyszał? Ile jest zgonów z powodu przedawkowania witamin? Ile jest zgonów z powodu skutków ubocznych chemioterapii i ogólnie leków ? Ile jest zgonów w wyniku błędów lekarskich? Ilu lekarzy działa w podobny sposób naciągając pacjentów na wiyzty, badania na wymyślone schorzenia ? ITd… Usłyszałeś diagnozę – choroba śmiertelna, nie mamy dla Ciebie leczenia ? Każdy kij ma dwa końce. Zero konkretów w artykule.
  Za pieniądze w klinikach LEKARZE podają wlewy z witaminy C i przepisują suplementy w trakcie chemioterapii. Twój wybór gdzie i czym się leczysz. Nie Zięba to inny pseudospecjalista zrobi biznes na tym jak będzie chciał. Wszyscy mamy rozumy i powinniśmy ich używać w kontakcie z lekarzami i nielekrzami.

 37. Zięba twierdził też, że nie udziela lekarskich porad, ale na łamach bodajże radia nie dość, że wymyślił chorobę, która nie istnieje (niedokwasota żołądka), to do tego radził jak ją leczyć 😉 Oczywiście "na sali" znalazł się chemik, który szybko wyliczył, że podany przez Ziębę sposób leczenie (łyżka octu ran na dzień) nie tylko niczego nie wyleczy, ale również nie zrobi żadnej różnicy odnośnie PH treści żołądkowej.

 38. Z ciekawości sprawdziłam co ciekawego jest w sklepiku tego pana. Moje ulubione odkrycia:
  Unikatowa witamina c- 100 pastylek za 70 zł
  Wyciskarka soków- 2000 zł.

  Dziwię się, że ten Pan nie stworzył piramidy finansowej bo miałby sporo frajerów do współpracy.

 39. Ludzie muszą poznać prawdę o sobie wtedy poznają prawdę od i innych. Jest to trudne bo bo powoduje zmianę naszej mentalności. Jeżeli chodzi o wylewy z witC to dotyczy tylko sepsy. Jak wiadomo każdy umiera na sepsę w szpitalu, a lekarze rozkładają ręce. Propozycja J.Zięby polega na zastosowanie procedury wlewu witC w celu ratowania życia chorego na sepsę. Lekarze muszą się dowiedzieć jak zastosować tą procedurę i się douczyć. Powszechnie wiadomo , że olejek CBD stosuje się u osób z padaczką. Ten olejek nie leczy tylko daje ulgę choremu i jest mniej ataków padaczki. Leków na padaczkę jeszcze nie stworzono. Proszę zaglądać do prac naukowców i włączyć myślenie. A na koniec mam takie pytanie do wszystkich. Dlaczego osoby szczepione boją się przebywać wśród osób nie szczepionych, zastanówcie się czy to nie jest głupota? A może to chodzi o czyjść interes i o depopulację świata. Pomyślcie.

 40. To dobrze, że Zięba odradza lekarzy, bo oni nie potrafią wyleczyć żadnej chronicznej choroby, a skuteczność chemioterapii jest porównywalna z efektem placebo.

 41. Ludzie muszą poznać prawdę o sobie wtedy poznają prawdę od i innych. Jest to trudne bo bo powoduje zmianę naszej mentalności. Jeżeli chodzi o wylewy z witC to dotyczy tylko sepsy. Jak wiadomo każdy umiera na sepsę w szpitalu, a lekarze rozkładają ręce. Propozycja J.Zięby polega na zastosowanie procedury wlewu witC w celu ratowania życia chorego na sepsę. Lekarze muszą się dowiedzieć jak zastosować tą procedurę i się douczyć. Powszechnie wiadomo , że olejek CBD stosuje się u osób z padaczką. Ten olejek nie leczy tylko daje ulgę choremu i jest mniej ataków padaczki. Leków na padaczkę jeszcze nie stworzono. Proszę zaglądać do prac naukowców i włączyć myślenie. A na koniec mam takie pytanie do wszystkich. Dlaczego osoby szczepione boją się przebywać wśród osób nie szczepionych, zastanówcie się czy to nie jest głupota? A może to chodzi o czyjść interes i o depopulację świata. Pomyślcie.

 42. A co złego jest w witaminie C? W krajach zachodnich sepsę, nowotwory leczy się witaminą C. Przydałby się jakieś konkretne zarzuty.

 43. Żyjemy w czasach kłamstwa i obłudy z ludzi chcecie zrobiç wariatów aby tylko tabletki jedli i szybko umierali.Propaganda jest w całej UE! Ja będę słuchała J. Zięby i mi nikt nie zabroni, basta !

 44. A ja mam tylko krótkie i proste pytanie: dlaczego skoro twierdzicie że Zęba spowodował śmierć jakiejś osoby lub pogorszenie zdrowia to czemu nikt nie podaje go do sądu???
  Czemu skoro mówi kłamstwa na temat możliwości leczenia (innego niż objawione przez oświeconych lekarzy) to nikt nie wskaże konkretnie gdzie kłamie – czytałem obie książki i praktycznie co akapit było info o źródle.poza tym nie łatwiej wypróbować coś na sobie i ewentualnie później narzekać? Ja spróbowałem pomóc swojej trzustce tak jak zaleca i pomogło. Generalnie z Ziębą i jego krytyka jest tak jak z krytyką A. Wakefielda – praktycznie nikt nie czytał jego pracy a wszyscy podają ze oszukiwał – czyżby? W którym miejscu w jego pracy jest podane że szczepionki mmr powoduje autyzm? Kłamać i manipulować jest łatwo bo niestety większość ludzi to idioci (podziękujmy za to między innymi fluorowi i szczepionkom).

 45. Łukasz, dziękuję Ci za Twoją działalność. Mam nadzieję że moja rodzina w końcu zrozumie że temu człowiekowi chodzi wyłącznie o trzepanie kasy na naiwnych ludziach. Na szczęście moja mama daje się jako tako przekonać, na nieszczęście rodzina od strony mamy nie bardzo… Boję się co będzie jeżeli któreś z nich poważnie zachoruje i przez tego… znachora… nie pójdzie się leczyć i zmarnuje szansę na wyzdrowienie. Najgorsze jest to, że sporo ludzi inteligentnych i wykształconych daje się nabrać na jego kłamstwa, z lenistwa nie sprawdzając dokładnie informacji tylko wierząc mu na słowo – a im bardziej ktoś jest kumaty i wykształcony, tym trudniej mu potem przyznać się do błędu.
  Popieram całym sercem to co dla nas robisz, jeszcze raz dzięki Łukasz.

 46. Zawdzieczam mu duzo a przedewszyskim to ze po wysluchaniu filmikow zaczelam.sie leczyc sama.. po raku ani sladu.. dzis jestem zdrowa..obylo sie bez chemoterapi..

 47. Świat nauki wbrew pozorom ma bardzo dużo wspólnego ze światem religii. Dogmatyzm jest jednym ze wspólnych mianowników.
  Myślę,że społeczeństwa oparte na wierze w dogmaty naukowe są co najmniej tak samo okrutne jak te oparte na dogmatach religijnych, vide materializm naukowy i jego skutki społeczne. Dla zwykłego człowieka np.fizyka kwantowa jest tak samo niezrozumiała jak religia. Ktoś kto ma orientację wie, że obecnie to kapitał tworzy prawdę, prawda jako ideał wydaje się być materialnie bezużyteczna, a prawdą jest, że przemysł farmaceutyczny to potężna gałąź gospodarki i prawdą jest, że to co wyprodukują muszą sprzedać i prawdą jest, że potrzebni są chorzy, by towar kupili, a co jeśli przemysł farmaceutyczny korzysta z osiągnięć marketingu i stwarza potrzeby, a może nie korzysta?
  Dlatego idealizowanie lekarzy jako obrońców zdrowia i życia jest mocno podejrzane choćby z powodu, że nie posiadamy ostatecznej wiedzy na temat funkcjonowania umysłu i organizmu człowieka.
  Nawet jeśli taka jest to nie jest rozpowszechniana, bo wiedza daje wolność, a ciągle jest zapotrzebowanie na niewolników, vide Donald Tusk i koncepcja taniej siły roboczej.
  Ktoś kto zapozna się z badaniami Bruce'a Lipton'a,z przymrużeniem oka będzie czytał osiągnięcia dziennikarskie Pana Sakowskiego, bo czymże w swojej ignorancji różni się od Zięby? Wiarą w swoje racje…? Zupełnie jak w kościele…

 48. Ten artykuł to zwykły badziew. Wyrwane z kontekstu zdania na poparcie dretwej tezy. Wysłuchałem ze zrozumieniem i dobrą wolą konferencje pana Zięby. To porzadny i mądry człowiek.

 49. Nagonka na Jerzego Ziębę..to oczywiste ha ha. Materiał beznadziejny.Pan Zięba to wspaniały człowiek,to początek końca was sprzedawczyki.Fuj.

 50. Zdania wycięte z kontekstu i na tej podstawie mamy twierdzić i osądzać. Gratuluję czujności. Jak można niszczyć coś co jest dobre nie zapoznawszy się z tym. Który lekarz daje porady za darmo??? A jeśli chodzi o suplementy to w dzisiejszych czasach konieczność. Jeśli na tym zarabia to dobrze bo znaleźć dobre suplety bez chemii naturalne certyfikowane to rzadkość. Ludzie którzy mówią prawdę są niewygodni.Pamie Jerzy życzę dużo siły i wytrwałości.

 51. Zadał pan sobie wiele trudu by oczernić Jerzego Ziębę człowieka który pomógł wielu ludziom i wciąż pomaga.Oby i pan zrozumiał co naprawdę jest kłamstwem a co nie-a wtedy i pan mógłby pomoc wielu

 52. Pan Zięba nie jest lekarzem, nie składał przysięgi. Jest biznesmenem wiec jak można leczyć się u kogoś kto tylko chce leczyć ?

 53. Mój ojciec pięć lat temu zmarł z powodu raka płuc. Ponad pół roku jeździłam z nim na chemię, raz w tygodniu. Gdy w połowie leczenia była poprawa Pani dr onkologii zaproponowała oprawienie wyników w ramkę i powieszenie na ścianie. Po miesiącu był zwrot akcji. Nowotwór się "odrodzi" i wówczas Pani dr stwierdziła "chemioterapia nie leczy (…)" autorze bloga co do Twojego stwierdzenia "zamiast zastosowania chemioterapii o potwierdzonej naukowo skuteczności" była bym ostrożna w takich zapewnieniach. Żaden lekarz nie da ci 1% gwarancji, że chemia Cię wyleczy z nowotworu, gdy by tak było pomyśl ile było by pozwów o nie skuteczne leczenie tą metodą ?

  1. Z pewnością nowotworów nie leczą wlewy z witaminy C. Co do chemioterpaii to jest to metoda udokumentowana i przebadana klinicznie. Ma najwyższą skuteczność.

 54. Jerzy Zięba już dawno powinien odsiadywać wyrok więzienia za groźby karalne, prowadzenie nielegalnej działalności medycznej oraz oszustwa i matactwa. Ja wierzę w system i wierzę w to że ktoś go w końcu posadzi na długie lata.

 55. Zięba bez studiów, bez wiedzy teoretycznej, bez badań i BEZ SZACUNKU do ludzi nauki, chce leczyć ludzi swoimi dyrdymałami. To się dopiero nazywa NWO, illuminati. Akysz szarlatanie!!!

 56. Życie nie znosi próżni. Gdyby ze współczesną medycyną było wszystko ok, to nie miałby racji bytu ani Zięba, ani antyszczepionkowcy. To są skutki, przyczyn trzeba szukać chyba gdzieś indziej.

 57. Znowu panie Sakowicz wykazał się pan totalną nierzetelnością… to przykre. ja nie nazwę pana inaczej niż nierzetelnym ściemniaczem. pewnie i tak zrobi pan z tego inny użytek, ale uprzejmie informuję, że mój udział w zarządzie nowo utworzonej fundacji Polacy dla Polaków trwał zaledwie kilka miesięcy i złożyłam rezygnację z pełnionej funkcji. jako członek zarządu nie podejmowałam żadnej decyzji i oprócz podpisu na rezygnacji a wcześniej na dokumentach do KRS niczego nie legitymizowałam. Nazwanie mnie antyszczepionkowcem, głoszącym opinię o rzekomej padaczce poszczepiennej jest kolejnym przejawem braku pana profesjonalizmu. Fakty są takie, że mój syn zachorował na padaczkę po szczepieniu i faktem jest to, że nie ma na to żadnego dokumenty podpisanego przez urzędnika i faktem jest też to , że 4 miesięczny wcześniak z ZD dostał 11 szczepień. ja nie mam dowodu – mam jedynie podejrzenia. Proszę mi zaś udowodnić że nie mam racji?. Kolejny przejaw pana prymitywizmu i braku rzetelności jest obśmiany przez internautów wpis na hejterskiej stronie, który nazwał pan śledztwem…. Śmiech mnie i normalnych ludzi ogarnia…ale ok, co pana zdaniem śledztwo dowiodło? że ja kłamię bo nazwałam swoim labem laboratorium w którym produkowane są ekstrakty ? Właściciel labu ma zarejestrowane na swój NIP dwie działaności i czego to dowodzie? że oddziela działalność biegłego sądowego od działaności dedykowanej produkcji ekstraktów z konopi? No brawo! faktycznie wyniki śledztwa są tak samo powalające jak pana rzetelność ! Drogi panie nierzetelny…. Produkujemy ( laboratorium a nie ja osobiście ) wysokiej klasy, standaryzowane, badane na każdy możliwy sposób ekstrakty z konopi. Prowadzę nawet Centrum Terapeutyczne w którym pracują lekarze a samo centrum jest podmiotem leczniczym. To ja organizuję szkolenia dla lekarzy, wspieramy pacjentów i środowiska medyczne. Szkoda mojego cennego czasu na pana a – jest pan naprawdę mierny.

  1. Obawiam się, że tak jak nie potrafi Pani sprawdzić mojego nazwiska, choć widnieje pod artykułem, tak ma Pani podobne problemy z weryfikacją równie prostych (i tym bardziej skomplikowanych) faktów.

  2. Bardzo merytoryczna odpowiedź… Innej bym nie oczekiwał po tak rzetelnych wypocinach jak ten artykuł… Ładnie to tak szczuć ludzi? W sumie nie liczy się nic poza stawką.

 58. Jak dla mnie jesteś chłopcze idiota zresztą widać po zdjęciu że masz problem w życiu… Wystarczy zobaczyć jak wyglądasz. Próbujesz znisz żyć ludzi za to że masz problem ze swoim życiem. Skończ pisaniem, bo Ci nie idzie…

 59. Akurat postać Pana Zięby ani mnie ziębi ani mnie grzeje,ale Newsweek ze swoimi metodami jest ostatnim (jednym z ostatnich) medków którym bym w jakikolwiek sposób zaufał.

 60. Na szczęście ludzie czytaja ksiażki i amerykańskie badania które podważaja wiedze większosci lekarzy w Polsce.
  To prawda, że medycyna zachodnia jest niezastapiona w większosci problemów zdrowotnych ale medycyna naturalna i wiedza Pana Zięby jest odpowiedzia na zachłanność rynku farmaceutycznego i podległych im lekarzom. Działanie chemiiterapii wspomaga się zażywaniem witaminy C jak i piciem zielonej herbaty.
  To, że Pan Zięba prowadzi firmę nie powinno nikogo dziwić. Osoba z taka wiedza powinna wprowadzać realne alternatywy leczenia np: liofilizaty z soku z buraka czy kapusty ekologicznej.
  Ja mam dość lekarzy którzy za często przypisuja sterydy etc.
  Więc Pana jakże stronniczy artykulik pokazujacy tylko uczciwa branże medyczna i ich kwalifikacje pokazuje, że stoji za tym jakiś interes lub brak dojrzałej dziennikarskiej postawy.
  Wycinanie z kontekstu sformułowań, że Pan Ziemba odradza kategorycznie chemioterapie nie jest podstawa żeby kogoś zkazywać na wiezienie…
  Bardzo słabo z Pana strony

 61. Nóż się w kieszeni otwiera, jak się słyszy o wlewaniu 100 gramów witaminy C do krwi. Ale te altmedy mają pomysły! Nie robili przecież nawet badań, czy to przypadkiem nie szkodzi, a nawet nie zabija!

 62. Nic dziwnego, że Lekarze o wielu istotnych informacjach nie wiedzą skoro np mój kolega lekarz na studiach miał 3 wykłady na temat szczepień i wszystkie były wykładane przez pracowników firm farmaceutycznych. Oczywiście szczepionki były przedstawione wyłącznie w samych superlatywach. Śmiech. Naród polski daje się manipulować, bo jest leniwy i nie szuka prawdy

 63. Ile Ci chłopie płaci big-pharma za ten jazgot, który uskuteczniasz ? Jakie masz profity z obrzydzania ludziom interesowania się swoim zdrowiem ? Kiedy przedstawisz dowody, że pan Zięba kogoś zabił albo komuś zaszkodził ? Kim ty w ogóle jesteś ?

 64. Super napisane Brawo.Ludzie nie potrafią sobie wyobraźić jaką zakłamaną dziedziną nauki jest medycyna.Medycyna jest dziś zakładniczką farmacji.Ta dąży tylko do maksymalizacji zysków.Brawo za tekst.

 65. Powiem szczerze , że treść owszem i rzetelna, ale sam blog oraz utrzymywanie się z Patronite również może budzić wątpliwości pod względem wiarygodnej treści i jej obiektywności. Cóż za 150 zł miesięcznie będę mógł zaproponować temat…i jako patronite tego wymagam. Fajnie obnażać biznesowe sztuczki zwłaszcza w Polsce w której wszystkim jest znany fragmet piosenki "kto kombinuje ten żyje" zwłaszcza dla takiego młodego "biologa". Przeczytanie książek nie daje jeszcze wiedzy. Sam tytuł bloga "to tylko teoria" jest słowem kluczem dla wszystkich tutaj obecnych. Forma przypomina portal innemedium …

 66. Czy mogę prosić Autora o rozwinięcie użytego określenia "urojonymi chorobami poszczepiennym"? Obejrzałem film dotyczący różnych reakcji/zdarzeń po szczepieniu dzieci. Nie wygląda to na urojenia gdy po szczepieniu brat bliźniak zatrzymuje się a nawet cofa w rozwoju względem siostry bliźniaczki, która przypadkowo uniknęła szczepienia.

 67. ten artykuł to dopiero manipulacja. Jak zawsze krytykować najłatwiej, a co Pan szanowny autorze wniósł nowego? nic poza krytyką.

 68. i wtedy myślałem, że wiem wszystko (albo prawie wszystko), że objawione w czasie studiów prawdy to prawda jedyna i niepodważalna 🙂 ale potem przyszła medycyna rockefellerowska i Internet – i okazało się, że wszystko jest inaczej. Że (kto to śpiewał?) żyję w kraju, w którym każdy chce zrobić mnie w ch..a. Nauczyłem się patrzeć krytycznie i pytać: kto za tym stoi i komu to służy. Czyli kto na tym zarobi, bo do tego wszystko się sprowadza. W meczu medycyna akademicka – medycyna naturalna póki co ta pierwsza przegrywa – "szarlatani" leczą "nieuleczalne". Choćby Hashimoto, na które może pomóc (i pomaga) zwykła odpowiednio prowadzona głodówka. A cholesterol? Gdy pierwszy raz robiłem badanie górną granica to było 320. Ile jest teraz?
  Panu autorowi bloga życzę więcej pokory. Duuużo więcej. Życzę również, aby nie znalazł się w sytuacji, gdzie medycyna akademicka rozkłada ręce nie mogąc pomóc, a jedyną nadzieją będą "szarlatani"

 69. Ośmieszyłeś się tym artykułem. Jerzy Zięba w sposób stanowczy wypowiada się na podobne tematy, ale to nie oznacza, że każe nam porzucić konwencjonalną medycynę tylko ukazuje jej żałosne błędy, powielane przez pokolenia lekarzy, którzy nie potrafią samodzielnie pomyśleć, że np. statyny wykończą chorego szybciej niż jego choroba tylko ślepo podążają za zaleceniami, które idą z góry, prosto od osób owocnie współpracujących z firmami farmaceutycznymi. Współczuję Ci takiego zaślepienia, widzisz tylko skrajności, nie umiesz spojrzeć trzeźwo na całość obrazu tylko sobie wybierasz. Życzę Ci wszystkiego dobrego, a przede wszystkim tego, żebyś obudził.

 70. Nie wierzycie lekarzom bo opłacają ich firmy farmaceutyczne, ale wierzycie gościowi, który zarabia na was miliony złotych rocznie, wciskając wam totalne głupoty (no bo przecież nie trzeba mieć żadnej wiedzy medycznej żeby pokumać się że np. strukturyzator wody to straszna lipa). Logika ludzi wyznających Ziębę jest przedziwna. Rozumiem – facet jest charyzmatyczny i trafia na podatny grunt (łatwo zrazić się do lekarzy), no ale jak już ktoś trzyma się reguły "kwestionuję wszystko" to wypadałoby zastosować ją też do pana, który na tym zarabia najwięcej…

 71. czy ktoś Cię zmusza do kupowania u Zięby? Albo do stosowania propagowanych sposobów leczenia? To jest wolny wybór ludzi. Choć jak widać wolałbyś zamordyzm i jedynie słuszną medycynę akademicką. Szkoda, że w tylu przypadkach nieskuteczną.

 72. Świetny artykuł. Obserwuję twoją aktywność już chyba dwa lata i w całej rozciągłości popieram. Co do zgromadzenia, które przyszło tu pokrzykiwać na naukę, ją właśnie proponuję. 😉 Przy czym, filmiki na youtube, historyjki babci, wykłady mechaników o biotechnologii, czy gimnazjalisty o fizyce kwantowej, a także powieści SF, się niestety nie liczą. Trzeba będzie przeczytać książkę, która rzeczywiście jest o biologii, medycynie etc. :*

 73. Żałosny artykuł… Ludzie Newswik i fakt24 wiadomo dla kogo piszą i kto im za to płaci. Ehhh. Debilom możecie pisać takie rzeczy. Panie redaktorze W Twoim życiu 30 min zajęło by mi żeby zrobić z Ciebie homofoba czy rasiste.

  1. A jakie znaczenie ma to, kto nagrał? Liczy się to, co jest nagrane, a na nagraniu jasno widać, że Jerzy Zięba kłamie.

  2. Czy Szlachetny Pan zajmie się ewidentnym kłamstwem p. Jarosława Pinkasa, który zarzekał się, że od 2012 r. w Polsce nie ma związków aluminium, kładąc swój (c)honor …. no właśnie.
   W sieci na YT jest filmik z jego wyowiedzią.
   Chyba, że chodziło mu o szczepionki dla psów, to co innego.
   Skoro wyłapuje Pan kłamstwa, to proszę o informację kiedy filmik o kłamstwach p. Pinkasa?
   Pozdrawiam
   JL. Delgado

  3. Jasno widać, że potrzebujesz zdobyć jeszcze dużo doświadczenia w życiu, żeby móc ocenić coś bardziej obiektywnie.

 74. A mafia farmaceutyczna sporo płaci za zachęcanie do kupowania leków na byle przeziębienie? To mafiozi z koncernów farmaceutycznych powinni iść do głębokich więzień za trucie ludzi syfami i wciskanie im trucizn.

 75. Szanuje medycynę akademicką, mamy dobrych lekarzy jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne, zabiegi ratujące życie, ale cały problem polega na tym że współczesna medycyna leczy tylko objawowo a nie przyczynowo czy profilaktycznie. Wszystkie choroby mają swój początek od tego że w organizmie jest jakiegoś składnika za mało lub za dużo. Jaki lekarz analizuje przyczyny choroby pod tym kątem, tego ich chyba nie uczą na akademiach. Pan Zięba co prawda nie jest lekarzem ale ma doskonałą wiedzę jeśli chodzi o biochemię organizmu człowieka i związek poszczególnych składników-witamin na rozwój czy zahamowanie chorób. I chciałbym aby wszyscy lekarze mieli taka wiedzę a nie ślepo bazowali na procedurach medycznych. To że pan Zięba nie studiował w akademii medycznej nie znaczy ze nie mógł posiąść wiedzy w tym zakresie. Powszechna wiedzę akademicka kształtuje obecnie przemysł farmaceutyczny, mamy na wszystko lekarstwa a coraz więcej osób zapada na śmiertelne choroby.Obecny lekarz to nic innego jak pośrednik farmaceutyczny. Jeżeli nić się w tym zakresie nie zmieni to dojdzie do tego ze będziemy potrzebowali tylko lekarza do zdiagnozowania choroby a leczyć sie będziemy u takich znachorów jak Zięba czy u innych lekarzy myślących inaczej niż każą procedury np. Hubert Czerniak

 76. Za dawanie chorym na raka złudnej nadziei i mordowanie chemioterapią-lekarze powinni siedzieć w więzieniu. A pan Zięba powinien zająć ich miejsce w tych placówkach i uświadomić mądrych, prawdziwych lekarzy jak to leczyć-wg prac naukowych o których opowiada na swoich wykladach!

 77. Produkty przemysłu farmaceutycznego trzecią pod względem ilości przyczyną śmierci po raku i chorobach serca. W samych USA przepisywane lekarstwa są przyczyną 200 tys. zgonów rocznie.
  Warto wspomnieć o przetłumaczonej również na j.polski przez wyd. Purana książki P.Goetze "Zabójcze Lekarstwa i Zorganizowana Przestępczość, czyli jak Koncerny Farmaceutyczne niszczą Opiekę Zdowotną"
  http://www.youtube.com/watch?v=dozpAshvtsA

 78. A co sprzedają apteki? Co reklamują w telewizji. Czym różnią się apteki od drogerii? Apteki pełne suplementów diety. A w suplementach składnik z Chin. Do tego SORy jako elementy pola walki z kolorowymi wstążeczkami, zabitymi. To był dobre rozwiązanie w czasie wojny, nie w 21 wieku. Pomysłodawców nazwać debilami to delikatność nad delikatnościami. Taki system opieki zdrowotnej/pięć minut dla pacjenta, czekanie miesiącami na podstawowe badania, wizytę u specjalisty itd/ preferuje kombinatorów, pseudo biznesmenów i konowałów wśród lekarzy. I to nie Zięba zabija tylko elementy sytemu. i ofiar jest zbyt dużo.

 79. Zięba Ziębą, ale skąd takie poparcie dla niego?
  Bo nie umiecie leczyć.
  Choroby przewlekłe – skuteczność praktycznie zero.
  Wstyd.

 80. Dlaczego polski sejm nie wprowadzi ustawy o lekarzu I lekarzu dentyści.
  Dlaczego w Polsce w aptece marichuana kosztuje za gram 64 zł a w Senegalu na wolnym rynku 2 dolary
  Dlaczego są jakieś przepisy że nieuleczalnie choremu na Sepse nie można podać wlewu z Askorbinianu sodu i ludzie muszą umierać jak to działa
  To jak tak krytykujesz tego inżyniera górnictwa który prawie każdego profesora zadania w kozi róg odnośnie chorób przewlekłych I nikt nie chce stanąć do debaty.
  Zięba podziwia medycynę akademicką w pomocy w stanach ostrych i w diagnozowania ale krytykuje w leczeniu chorób przewlekłych.
  Kto ustalił poziom cholesterolu na 200 i zabijanie jak kiedyś w przypadku badań stetynami Jakie są tego skutki tylko ten do góry wie.
  Ja wiem jedno każdą metodę którą proponuje Zięba prostą zastosowałem w rodzinie i znajomych z fenomenalny skutkiem .Nikt nie był na zwolnieniu z powodu przeziębienia i grypy od 4 lat ale dwóch szczepiony ch sąsiadów chorują co roku.
  Zatoki u kuzynki wyleczone w ciągu miesiąca lekarz leczył ją 7 lat.
  A inż górnictwa mi doradził na you tubie i jest wyłączona.
  Znam osobę która pozbył a się kamieni żółciowych w prosty sposób .
  Znam trzy panie które skarżył się na bóle w kolanach są zdrowe w wieku 65 lat .
  To niby za co mają tego inż górnictwa zamknąć.
  Zięba jest inż mechanikiem
  Ale każdy adresat zaczyna od Pan inż górnictwa.
  Niech mi doradzą górnik stolarz obojętnie kto oby to miało logikę i skutek dobry bo w końcu liczy się zdrowie a nie długi tytuł naukowy który leczy ale nie skutecznie.
  Największy zderzak Zięby prof onkolog Jacek Jasen sam zachorował na raka.
  A wyśmiewa nie Zięby że zawał leczy wykałaczka to znowu nie Zięba tylko dr Barbasiewicz pokazał jak pomóc tym sposobem człowiekowi z zapaści oczywiście dzwoniąc po pogotowie ale na ten moment lepiej go na dusić czy niech umiera.
  TAK METODĘ RATOWANIA POWINIEN ZNAĆ KAŻDY POLAK. A dr Barbasiewicz powinien dostać NOBLA popatrzcie co robi klawiterapia.

 81. Farmacja to ogromny jeden z największych biznesów na świecie równie wielki jak przemysł naftowy i zbrojeniowy.
  Uświadamianie ludzi że można żyć zdrowiej to zabieranie farmacji setek milionów potencjalnego zysku , a wiadomo z mediów że za mniejsze pieniądze ludzie znikali z tej planety.
  To że Wit C + D3 plus kilka innych witamin w odpowiednich dawkach mogą pomóc w walce z wieloma chorobami jest nie na rękę Farmacji !!!

 82. żenada dziennikarska, życzę autorowi, aby dane mu było się zmierzyć ze wszystkimi tymi "urojonymi" chorobami

 83. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak ludzie chorują i czym się trują akademicko i zgodnie z zaleceniami. Z drugiej strony jest bardzo dużo przykładów i w rodzinach i wśród znajomych, gdzie alternatywne metody zadziałały wręcz cudownie i ludzie odzyskali zdrowie. Przejrzyj drogi Autorze kilka ulotek, przeczytaj więcej książek i dopiero zabierz głos. Tylko z takim podejściem, jak większość ludzi na świecie, może być ciężko się obudzić.

 84. Jeśli chodzi o powikłania poszczepienne. Jak się Pan odniesie do cudownych szczepionek Gatesa które wyrządziły bardzo dużo złego. W mojej rodzinie jest autyzm poszczepienny TAK POSZCZEPIENNY na drugi dzień od podania szczepień dziecko straciło kontakt. Więc proszę nie pieprzyć głupot bomprzez takich jak Pan robią na nas eksperymenty jeszcze sami chodzimy i płacimy za to ale jak pojawiają się powikłania to nie ma chętnych żeby pomóc.
  Co do Jerzego Zięby to wolę jego niż takie artykuły jak te gdzie nie ma analizy danych tylko powielanie głupot z telewizji

  Proszę się douczyć, poszerzyć wiedzę i wtedy się wypowiadać.

 85. Co za miernota dziennikarska. Artykuł opłacony albo ktoś kto uważa się za dziennikarza nie ma w sobie żadnej dociekliwości dziennikarskiej czyli nadaje się do tej pracy jak mucha na fryzjera. Przykro się czyta gdy wie się troszkę więcej. Co najdziwniejsze artykuł z 2018 roku co oznacza, że raz napisany i zapomniany przez autora. Normalny człowiek próbuje dociec więcej gdy raz czegoś dotknie, próbuje zgłębić tematykę bardziej. Wstydź się partaczu. Pieniądz jest Twoim jedynym Bogiem. Niestety ten Twój Bóg Cię nie pokocha. Nie łudź się i obudź się. Życzę Ci żebyś przejrzał na oczy zanim zatracisz się do reszty.

 86. Witam. Jak zwykle artykuł napisany przez firmę farmaceutyczną nie ważne że płaci ci jakis curych, nie wazne co ty o tym myslisz. Najwazniejsze jest to ze w tym artykule nie ma zadnej prawdy tylko oczernianie i kłamstwa. Zaczinij łapać za słowa swoich pracodawców to długo nie popracujesz. Lub po prostu napisz tu artykuł na podstawie innych godnych zaufania źródeł a nie wyrwanych z kontektu słów. Szkoda tylko że bardzo dużo ludzi uważa sie za inteligentnych a prostego klejenia faktow lub łączenia faktów nie potrafi przyjac za prawidlowa dorge rozumowania? A tak naprawde kończy się na jednym braku wiedzy w tym temacie. Jesteś zablokowany i to ty masz problem bo trolujesz dla karteli farmaceutycznych a to pozniej oni ciebie wykoncza w szpitalu a jak przypadkiem Twoja rodzina bedzie dociekliwa to tez sie ich pozbdda albo beda problowli ich wyciszyc. żałosc i bul czytajac takie zaklamane artykuly w ktorych ktos powoluje sie na wyrywanie slow z kontektu ktorego w ogole nie rozumie!!! Powodzenia ci życzę w zdrowiu

 87. "włącznie z urojonymi chorobami poszczepiennymi, w które wierzą antyszczepionkowcy" – czy autorze wiesz czym jest Nieporządany Odczyn poszczpienny, wpisany przez PRODUCENTA do ulotki i ChPL szczepinek? Są to wg Ciebie urojone choroby? jesteś załosny, a te wypociny mam nadziej ujrzą swiatło dzienne gdy zgłosi się coraz więcej rodziców z tymi chorobami u dzieci. polacy jak zwykle zacofani,w USA sa za to olbrzymie odszkodowania. Nie życze nikomu źle, dopóki nie będziesz miła tego przypadku w rodzinie, bedziesz szerzył te herezje.

 88. "włącznie z urojonymi chorobami poszczepiennymi, w które wierzą antyszczepionkowcy" – słucham? 😮 Czy autor wie, czym jest NOP i jak wygląda ChPL oraz ulotka producenta i zalecenia przed szczepieniem

 89. Nie wiem kim jestes ale oczrniak kogos ze jest morderca i to bezpodstawnie nalezy Ci sie wezwanie do sadu …ale jestes tylko przykrym plotkarzem bezmyslnym malym czlowieczkiem czytajacym bzdury tak samo bezpodstawne jak Twoja wypowiedz .Nic nie wiesz i juz sie nie dowiesz bo Jestes gleboko w.d…..pozdrawiam pacana.

 90. Kto ma choć odrobinę rozumu to wie że Jerzy Zięba jest wspaniałym czlowiekiem. Gdyby lekarze go słuchali to spełniali by swoją rolę. Niestety nie ma już lekarzy( no poza nielicznymi wyjątkami) są tylko proceduralisci Przykre!!!

 91. Łuksaszku, jak cielątko lub baranek niewinny powtarzasz, czego Cię brukowiec nauczył. Gdyby Ci się zdarzyło zachorować w przyszłości – to praktyka zweryfikuje Ci poglądy albo wierząc sobie w co wierzysz – odejdziesz szybciej. Wybór to Twój. Jest to jednak co najmniej wyraz braku kultury, nie mówiąc już o badawczej postawie, dziennikarskiej dociekliwości, czy choćby rozwojowym młodzieńczym buncie – kiedy nazywasz człowieka pokazującego skuteczną praktykę innych uczonych kłamcą lub znachorem. Jesteś zwykłym grzecznym chłopaczkiem, który nie bardzo wie, w którą jest stronę wodzony. Nie martw się jednak, nie Twoja to biedaczku wina.

 92. Tego sie nie da przeczytac. Nie wiem co cie sklonilo do napisania tych tekstow ale to co jest tu napisane to totalna nieprawda. Sledze wypowiedzi Zieby , czesto korzystam z jego rad i NIGDY nie spotkalam z odradzaniem pojscia do lekarza. Nagonka na Ziebe przekracza ramy zdrowego rozsadku i wywoluje wrecz odwrotny skutek. Robicie mu niezla reklame – oczywiscie to dotyczy ludzi myslacych ktorzy z czystej ciekawosci posluchaja kilku jego wykladow i sami sobie wyrobia o nim zdanie bez waszej pomocy.

 93. No chwila Panie zbawco świata przed szarlatanami. Skoro Pan Zięba kłamie i komuś przez to zaszkodził to dlaczego jeszcze nie siedzi? Jak wiem do tej pory sam wygrał 5 spraw przed różnymi sądami właśnie z takimi oszczercami jak autor…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *