Kategorie:

Rosyjska dezinformacja w czasie wojny. Co wydarzyło się w Przemyślu?

W ciągu niespełna dwóch tygodni do Polski przybył ponad milion uchodźców z Ukrainy. Jednym z miast, przez które przechodzą, jest Przemyśl. W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o niepokojących wydarzeniach w tym mieście, z udziałem uchodźców. Co naprawdę się tam wydarzyło? I jak rosyjska dezinformacja wpływa na odbiór tych wydarzeń?

 

rosyjska dezinformacja

 

Rosyjska dezinformacja podczas wojny

Na co nastawiona jest rosyjska dezinformacja w czasie wojny z Ukrainą? Wiele można wywnioskować na podstawie działań i inspiracji w związku z wydarzeniami w Przemyślu. O nich, jak również szerzej o fałszywych informacjach i kremlowskich narracjach rozmawiałem w odcinku „Teoretico – podcast teoretyczny” z Pawłem Terpiłowskim, redaktorem naczelnym portalu Demagog.

 

Podcast „Teoretico” można wysłuchać za pomocą: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle PodcastsCastbox, Podkasty.info, RSS.

 

 

Jeżeli podoba Ci się mój podcast oraz doceniasz pracę, jaką wkładam w pisanie artykułów na tej stronie, zachęcam do dołączenia na moim profilu w serwisie Patronite. To przede wszystkim dzięki wsparciu Patronów mogę tworzyć treści, publikować je, jak również utrzymywać samą stronę. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Ale przy wsparciu wielu staje się realnym, finansowym patronatem bloga.

 

 

Najnowsze wpisy

`

3 komentarze do “Rosyjska dezinformacja w czasie wojny. Co wydarzyło się w Przemyślu?

  1. ha… a popatrzmy na jawne kłamstwa narracji politycznej ludzi związanych z synekurami w UE. Nie ma słowa o tym iż to właśnie Niemcy i UE napompowała Putina do takich rozmiarów że stać go na wydanie wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *