TikTok wśród nastolatków i młodych dorosłych zyskuje coraz większą popularność, a i niektórzy starsi zaczynają z niego korzystać. Jest to chińska platforma społecznościowa, na której dominującą formą treści są krótkie filmiki. Z różnych powodów stała się przyczyną poważnych kontrowersji. Wśród nich jest próba zablokowania TikToka przez poprzedniego prezydenta USA, Donalda Trumpa, o której w podcaście „Teoretico” opowiada Andrzej Kohut, amerykanista z Klubu Jagiellońskiego i autor podcastu „Po amerykańsku”.

 

TikTok

 

TikTok w USA

TikTok jest obecnie oskarżany o propagowanie dezinformacji, cenzurę prochińską, demoralizację młodzieży czy wywoływanie u niej problemów psychicznych. Jedną z ważniejszych kwestii dotyczących TikToka jest postępowanie wobec jego amerykańskiego oddziału i próba przejęcia lub zablokowania go w USA. Na tym właśnie skupia się niniejszy odcinek.

 

Podcast „Teoretico” można wysłuchać za pomocą: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle PodcastsCastbox, Podkasty.info, RSS.

 

 

Jeżeli podoba Ci się mój podcast oraz doceniasz pracę, jaką wkładam w pisanie artykułów na tej stronie, zachęcam do dołączenia na moim profilu w serwisie Patronite. To przede wszystkim dzięki wsparciu Patronów mogę tworzyć treści, publikować je, jak również utrzymywać samą stronę. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Ale przy wsparciu wielu staje się realnym, finansowym patronatem bloga.

 

 

Najnowsze wpisy

`

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *