poniedziałek, 23 stycznia 2017

Biologiczna Bzdura Roku 2016 - WYNIKI

Konkurs na Biologiczną Bzdurę Roku 2016 powstał spontanicznie i odniósł duży sukces - szeroki rozgłos w wielu mediach, także tradycyjnych. Głosowanie trwało około 3 tygodnie i dzisiaj zostało zakończone. Oddano łącznie ponad 7 tysięcy głosów. Czas więc ogłosić wyniki.

biologiczna bzdura roku 2016 wyniki

Miejsce pierwsze

Biologiczną Bzdurę Roku 2016 wygrał cytat z portalu Fronda, stwierdzający, że znak krzyża zabija zarazki, a jeśli nie czyni się go starannie, to metoda ta działa gorzej lub nie działa. Na tę opcję oddano 1607 głosów.


Miejsce drugie

Niewiele mniej, bo 1392 głosy otrzymała wypowiedź prof. Urszuli Dudziak, ekspertki Ministerstwa Edukacji Narodowej od edukacji seksualnej (wychowania do życia w rodzinie). Wypowiedź ta jest o tyle istotna, że padła z ust ważnej dla społeczeństwa, bo układającej program nauczania, osoby i w tym kontekście powinna być piętnowana zdecydowanie najmocniej.


Miejsce trzecie

Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko, za wypowiedź o puszczy i bocianach zajął miejsce trzecie, otrzymując 815 głosów. Należy napisać tutaj to samo, co wyżej - jest to osoba pełniąca ważne funkcje w państwie i taki rażący brak wiedzy z jej strony czyni całą sytuację wyjątkowo groźną.


Miejsce czwarte

Za podium znalazł się arcybiskup Henryk Hoser, który stwierdził, że przy gwałcie rzadziej dochodzi do zapłodnienia, co mówił w kontekście debaty o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Kler polski przyzwyczaił nas niestety do wypowiadania publicznie niemądrych i nieprawdziwych stwierdzeń. Mógłby zacząć iść śladem obecnego papieża i byłoby znacznie lepiej. Henryk Hoser zdobył 649 głosów.


Miejsce piąte

Za wyjątkowo głupią wypowiedź miejsce piąte zdobywa Wojciech Cejrowski i jego słowa, że ciąże zagrażające życiu nie występują. Pan Wojtek w środowisku naukowców słynie z różnorakich antynaukowych wypowiedzi i nie mogło go zabraknąć także tutaj. Zdobył 619 głosów.


Miejsce szóste

Warto wyróżnić także miejsce szóste, które zajął Jerzy Jaśkowski, były lekarz, zdobywając 322 głosy. Stwierdził, że stosowanie szczepień to ludobójstwo, podczas gdy w rzeczywistości uratowały one miliony ludzi, zapewne z samym panem Jaśkowskim na czele.


Konkurs na Biologiczną Bzdurę Roku 2016 zakończony, tymczasem otwarta jest rekrutacja cytatów do takiego samego głosowania na rok 2017. Mam już kilku mocnych konkurentów. Jeden z nich został niedawno przedstawiony. Na koniec życzę sobie i Wam jak najmniejszej liczby biologicznych i innych naukowych bzdur, mądrzejącego i świadomego naukowo społeczeństwa, a przede wszystkim osób publicznych i decyzyjnych polityków, którzy na nie bezpośrednio wpływają.

Chcesz wesprzeć rozwój mojego bloga? Możesz to zrobić zostając jego patronem tutaj

18 komentarzy:

 1. Gdyby nie przerażało- byłoby przezabawne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Elyty-ku..a jego mać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej potrafią się wypowiedzieć, bez używania zwrotów typu "ku..a jego mać"...

   Usuń
 3. Szokujące jest to jak upośledzeni ludzi mogą zajmować tak wysokie stanowiska.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Są w odsyłaczach. :-)

   Usuń
  2. Prawilni już na baczności. Negacja incoming in 3...2...1...

   Usuń
 5. Gdyby "to to" nie było u władzy i nie szykowałoby właśnie deformy edukacji, byłoby przezabawne... :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież bociany preferują zabudowania od puszczy, ponieważ 1)zdobywają pokarm na niezalesionych terenach, w które obfitują tereny rolnicze oraz 2) do założenia gniazda wymagają budynków/drzew wyższych niż otoczenie, a przy obecnej gospodarce leśnej drzewa w lesie są podobnej wysokości i wieku. Dlatego bociany wybierają dachy i słupy. Tym samym bocian jest beneficjentem zabudowań i terenów rolniczych, a ja nie rozumiem skąd tak dużo głosów na opinię o Krakowie. Podejrzewam, że głosowali głosiciele nie mniejszych bzdur.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy człowieczku, co z Tobą nie tak? Naprawdę popierasz opinię, głoszącą że bocian nie dał by sobie rady w środowisku bez istnienia człowieka? Zdajesz sobie sprawę, że ten gatunek nie wyewoluował na naszych oczach i istniał długo bez pomocy człowieka? A wiesz też że ziemia nie jest płaska, a Jezus był żydem?

   Usuń
  2. Ja za Szychą "nie przepadam" ale doprawdy, potrzeba złej woli aby nie dostrzec cokolwiek krotochwilnego charakteru tej wypowiedzi i szermowania "chłopską logiką" (jak przystało na ministra przyrody :) Swoją drogą kwestia ewolucji bociana białego jest interesująca - prawdopodobnie w odróżnieniu od bociana czarnego ciążył ku otwartym terenom, np. ku wielkim dolinom rzecznym. Kiedy tam się pojawili ludzie i tereny rolnicze, to z łatwością na nie "wskoczył" - pastwiska i pola zastąpiły tarasy zalewowe a budynki i słupy - duże, samotne drzewa do gniazdowania. Czarne bociany za to na zawsze zostały w lesie skąd mają bardziej "skryty charakter". Prawdopodobnie biały bocian wywierał na czarnego presję zmuszającą go do bardziej skrytego trybu życia - czytałem kiedyś coś o konkurencji pomiędzy tymi gatunkami, biały miał nawet czarnego "prześladować"... a bocian biały to dość wredne ptaszysko, tyle wiemy ;)

   Usuń
 7. Tytuł poprawcie bo Bzura nie bzdura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, poprawione. ;-)

   Usuń
  2. Nie jest poprawione. W tytule wciąż macie błąd "Bdzura"

   Usuń
  3. Poprawcie błędny nagłówek "Bdzura"

   Usuń
 8. I pomyśleć, że mówią to ludzie "wychowani" tj.nauczani starym raczej jednolitym programem nauczania i to wyżej niż podstawowego. Aż strach pomyśleć co będą "głosić" ci co obecnie uczą się dość "luźnym" programem nauczania /bo przecież teraz każda szkoła czy nawet nauczyciel może sam dowolnie wybierać podręczniki/?

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje uznanie, skoro nawet w na portalu Polityka.pl zauważono Twoje starania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lukaszu a moze przymierzylbys sie o tematu telegonii? U ludzi, bo u much jednak cos takiego jest: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4282758/

  OdpowiedzUsuń