Biznesmen Jerzy Zięba znany jest z polecania niekonwencjonalnych metod „leczenia”. Podobno na wszystkie ma jakieś badania naukowe lub opisy przypadków od zaprzyjaźnionych lekarzy, które potwierdzają ich skuteczność. Jednak nikt nigdy dowodów tych nie widział bądź też to, co Jerzy Zięba nazywa dowodami, w rzeczywistości jest nic nie warte lub nie do zweryfikowania. Jerzy Zięba pytany o argumenty zwykle odsyła do swojej książki. „Opisałem to przecież w książce Ukryte Terapie” lub „Napisałem o co w tym chodzi w drugiej części Ukrytych Terapii”. Dodatkowo zniechęca swoich fanów do leczenia się u kardiologa, ortopedy czy też namawia do rezygnacji z chemioterapii (więcej na ten temat pisałem tutaj oraz tutaj). Postanowiłem zebrać jedne z najdurniejszych metod, jakie promuje Jerzy Zięba i wspomnieć o nich na blogu.
Jerzy Zięba
Jerzy Zięba. Zrzut ze streamu Jerzego Zięby

4 – Woda strukturyzowana od Jerzego Zięby na prawie wszystko

Jednym z wcześniejszych hitów Jerzego Zięby był strukturyzator wody Visanto (marki promowanej przez Jerzego Ziębę) za 2500 zł, mający rzekomo strukturyzować wodę i przywracać jej pamięć, czyniąc zdrowszą.

 

3 – Jerzy Zięba poleca sól na bezsenność

Swego czasu Jerzy Zięba rekomendował picie wody z solą na bezsenność. Przyznał co prawda, że na niego nie działa, ale podobno innym pomogło, więc poleca.
Jerzy Zięba Ukryte terapie

2 – Wykałaczka na zawał serca, zademonstrowana przez Jerzego Ziębę

Nie tak dawno hitem było nagranie Jerzego Zięby, w którym zalecał uciskanie skóry pod nosem wykałaczką. Lub widelcem jako sposób na pomoc podczas zawału serca.

 

1 – Woda utleniona dotętniczo

Najnowszy wymysł polecany przez Jerzego Ziębę to podawanie wody utlenionej dotętniczo w celu leczenia stopy cukrzycowej. Pierwsze miejsce pozycja ta zawdzięcza swojej wyjątkowej szkodliwości. Jestem bowiem w stanie sobie wyobrazić sobie ludzi, którzy za radą Jerzego Zięby będą wstrzykiwać sobie nadtlenek wodoru. Może nie do tętnic, ale pod skórę.

 

Jerzy Zięba

 

Najnowszy hit Jerzego Zięby – perhydrol dożylnie na koronawirusa 2019-nCoV z Wuhan

Zachęcam do przeczytania mojego artykułu, w którym opisałem wygrany przeze mnie proces sądowy z Jerzym Ziębą: tutaj.

 

 

Najnowsze wpisy

`

85 komentarzy do “4 najdurniejsze terapie polecane przez Jerzego Ziębę [ranking]

 1. Nie zapominajmy proszę o moim osobistym faworycie, którym jest całowanie mokrej szyby jako sposób na opryszczkę wargową. Dlaczego jest to mój faworyt? Ponieważ po pierwsze, jest relatywnie nieszkodliwe, a po drugie – sam widok osoby stosującej tą metodę odzwierciedla zwykle w swoim absurdzie jej rzeczywisty potencjał intelektualny 🙁

  1. Niekonwencjonalne metody leczenia akceptuję tylko pod warunkiem że ich stosowanie nie pogorszy stanu pacjenta / a więc są dla pacjenta neutralne zdrowotnie/ – mogą wtedy zadziałać jak placebo. Przypadek p.Zięby jest kuriozalny – uważa się on za autorytet, nie zapominając przy tym o swoich finansach. Istnieją trzy alternatywne metody leczenia którymi jestem zainteresowany: nakładanie rąk na głowę / pobudza organizm do walki z chorobą i na pewno nie zaszkodzi/,akupunktura / sprawdzałem, pomaga / i "bomba witaminowa" wymyślona i stosowana przez Linusa Paulinga, Noblisty i jednego z największych fizycznych geniuszy. Wadą tych metod jest to że ich podstawy naukowe są wątpliwe, nie wykluczam jednak że nasza wiedza jest ciągle zbyt mała by móc to dobrze wytłumaczyć.

   P. Zięba to typowy szarlatan. Tyle w temacie.

   1. Idz madralo na profil gdzie ludzie lecza sie metodami tego „szarlatana” i tak mu dziekuja, ze nie wiedza w co go calowac.. Szarlatan 1000 x powtarza, ze niczego sam nie wymyslil. Podsuwa tylko..Ale to was przerasta.

  2. To nie p.Zięba jest szarlatanem,to Ty jesteś głupkiem na maxa który nie ma pojącia o mechanizmach leczenia organizmu człowieka.Jesteś typowym przykłądem polactwa, które charakteryzuje się zazdrością że ktoś (zdecydowaniew mądrzejszy od Ciebie) zarabia dobre pieniądze. Jeżeli jesteś taki mądry to zaproponuj kuracje które ludzie zaakceptują i wykorzystają z dobrym dla siebie skutkiem albo zajmin się produkcją suplementów diety i osiągnij takie wyniki finansowe jak p.Jerzy Zięba. Zwracam Ci uwagę,że sprzedawane przez niego produkty bronią się same swoją wysoką jakością – i dlatego są tak wściekle zwalczane przez konkurencję.
   Pan Zięba to jest narodowy skarb dla chorych Polaków. Tyle w temacie.

   1. Pan Zięba, to wspaniały myślący człowiek, któremu zależy na zdrowiu innych ludzi, to rzadkość wśród lekarzy.

  3. Prawda, takich jak pan Zięba powinno się klonować. Typowym polusom zawsze spina się dupa jak komuś się uda. Ciekawe czy sami pracują za darmo. Mam złe doświadczenia z lekarzami, tylko jeden chirurg, już na emeryturze, był ok. Porady pana Zięby pomagają mi odzyskać zdrowie, które korpomedycy mi zniszczyli. Dlaczego nikt nie wypowiada się na temat pseudo leków i suplementów reklamowanych co kilka minut w radiu i telewizji? Ile te korporacje zarabiają?

 2. To z wykałaczką nie jest do końca takie głupie. Z jakiegoś powodu skóra między nosem a wargą mocno wpływa na autonomiczny układ nerwowy, a stymulacja tego miejsca np. wykałaczką pobudza jego część współczulną, co za tym idzie m.in rozszerzają sie naczynia. Teoretycznie mogłoby to trochę wydłużyć czas do przybycia karetki.

  1. W razie zawału należy:
   – wezwać pogotowie ratunkowe
   – chorego ułożyć w pozycji półsiedzącej
   – poluzować ubranie (np. krawat, pasek w spodniach, biustonosz).
   – Przykryć poszkodowanego, aby nie odczuwał zimna.
   – można podać preparat zawierający kwas acetylosalicylowy
   – jeżeli ktoś posiada przepisane nitroglicerynę to można podać

   Głoszenie, że uciskanie punktu na twarzy uratuje komuś życie jest idiotyzmem, który zabija.

   1. Nie wiem czy „uciskanie punktu na twarzy uratuje komuś życie” , ale przykrycie kogoś z zawałem albo rozpięcie mu portek, to już na 100% go uratuje. TY michaśka to pewnie jesteś Prof.med.

 3. Jak komuś coś nie pasuje niech lepiej idzie do lekarza to go wylecza ale z pieniędzy. Prawda nie podoba się firma farmaceutycznym dlatego taki nalot na Pana Ziebe

  1. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   TA KUP WODĘ ZA 2.5 KAFLA PAJACU TO NA PEWNO BEDIDZESZ ZDROWY. BTW JAKI HOROSKOP NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ?

  2. Ziębowi wariaci mi nie przeszkadzają dopóki w panice nie biegną do lekarza/szpitala bo cudowne rady szarlatana okazały się szkodliwsze niż sama choroba.

   A nie czarujmy się. Jego rady to szarlataneria.

  3. bezsensowny ten nalot na kolesia, który sprzedaje wyciskarkę do warzyw za 1950zł i zarobił 23 mln zł na suplementach/urządzeniach, które nie mają prawa działać… prawda? xD

  4. Wyciskarka do soków rewelacja, mam porównanie. Kupiłem za granicą, trochę drożej. Żebym wiedział to kupiłbym taniej od Visanto, no i na miejscu, gwarancja. Jak kogoś nie stać to niech lepiej pomyśli jak zarobić, a nie jak mądrych ludzi obrzucić błotem.

 4. Szanowni lekarze. Przez wiele lat nie tępiliście znachorów, homeopatów (tu nawet sami macie wkład w ciemnotę) i teraz się dziwicie, że wysypało się szurostwo korzystając jeszcze z internetu?

 5. Zięba zalecał też jedzenie tłustych rzeczy jako sposób na kamienie w pęcherzyku żółciowym. Nie róbcie tego w domu

 6. A ja stosuję metody Zięby i nie choruję. A co najważniejsze nie truje się lekami. Powyższe metody wyjęte z kontekstu Autor tekstu stronniczy proponuje wypróbować a potem wysmiewac.

  1. A ja stosuję i w wielu sprawach mi pomogło i pomaga. Niestety otoczenie nas nie wspiera.
   Współcześni "lekarze", raczej korpomedycy czy dilerzy marmakologiczni odebrali mi zdrowie, niestety zawdzięczamy co mamy panu Rockefellerowi.

 7. Dobrze mówi Zięba,że polski lekarz czegoś nie sprawdzi nie ma wiedzy a będzie szydził i wyśmiewał.To jedynie świadczy o głupocie polskich lekarzy którzy są zadufani w sobie z tytułami profesorskimi i myślą ze to prof przed nazwiskiem leczy.

  1. Drogi panie… Jeżeli, jak to pan ujął, "polski lekarz nie sprawdzi" to prawdopodobnie dlatego,że nie trzeba, bo kiedyś ktoś już dowiódł np. Szkodliwości H2O2 na ludzkie tkanki. Odsyłam do literatury medycznej przed degradacją lekarza stwierdzeniem, iż jest osobą niedoedukowaną.

   Proszę też poczytać o placebo.
   Ponieważ to jedno z najsilniejszych "lekarstw", a jednocześnie w obecnych czasach w cenie jakże wygórowanej…
   (Nie neguję działania placebo, a tylko działanie majace na celu zarobek na nim)

   1. Pani Karolino; kolejna głupota. Wiadomo, że nadtlenek wodoru jest stosowany w wielu krajach, opisany przez prof. Nieumywakina,odkryty jako środek terapeutyczne przez Duglasa ok. 120 lat temu, więc proszę nie odkrywać Ameryki i pleść głupoty.

  2. O matko, czyli ktoś kto korzysta z fake newsów i informacji z internetu ma większą wiedzę od osoby kształconej na uniwersytecie 12 lat?

   Wow śmiała teoria! Zapraszam na medycynę! Spodoba się panu. Może odniesie pan teorie Jerzego Zięby do fizjologicznych zachowań organizmu i odnajdzie w nich COŚ PRAWDZIWEGO!

   Proszę najpierw się wykształcić, a dopiero wówczas rzucać osądy.

   Pozdrawiam

  3. Lekarza kształci się na uczelni 6 lat. Reszta kształcenia to staż i specjalizacja, które już nie muszą odbywać się w klinice uniwersyteckiej.

   1. Prawda zawsze ma dwa konce. Lekarze ksztalca sie z prawd przyjetych, w wielu przypadkach zmienianych , co jakis czas. Niedawno, np. zabraniano pic kawe, a dzisiaj twierdzi sie, ze kawa chroni uklad krwionosny. Lekarze uczeni sa przez aktualne wskazania silniejszych ludzi, czesto sterowanych przez wplywowe korporacje. Znamy historie wplywu wit.C i zabronienie jej stosowania w USA. Lekarze nie stosuja sie do zalecen rozsadku, stosuja sie do zalecen silnych gremiow , zaleznych od wplywow koncernow farmaceutycznych. Mysle, ze to do lekarzy nalezy wybor odpowiedniej terapii, a nie stosowanie metod narzucanych przez silne lobby farmakologiczne. Temat rzeka i budzacy wielkie emocje. Zeby bylo smieszniej w wielu krajach stosuje sie wzajemnie wykluczajace sie terapie tylko z powodu innego swiatopogladu. Sa kraje , gdzie antybiotyki sa stosowane jak witaminy, a sa kraje, gdzie ich stosowanie to ostatecznosc. Istotne jest, aby terapia zawsze pomagala zwalczac chorobe, nie pogarszajac stanu zdrowia. Czesto polega to na uzaleznieniu pacjenta od drogich lekow, napedzajacych zyski korpo , niestety.

    1. Jeszcze kilka lat temu procedurę wylewki z wit C stosowano np przy zatruciach grzybami u dzieci w Centrum Zdrowria Dziecka. Dziś już jest zakazana

  4. ktoś kiedyś również "sprawdził", że cukier jest zdrowy i wzmacnia kości! współczuje takiego podejścia.
   "12 lat na uniwersytecie" – nie chciałbym, żeby leczył mnie ktoś komu tyle zajęły studia jeśli potem jeszcze robił staż i specjalizację.

   polecam poszukanie swojego własnego rozumu i przesiewanie zarówno informacji od homeopatów, osób, które propagują medycynę niekonwencjonalną, ale również lekarzy.
   ciekawym jest fakt, że lekarze ni w ząb nie potrafią patrzeć na organizm holistycznie. Alergolog leczy objawy alergii, ale neguje zdanie, że alergia może wynikać z problemów z jelitami i nie zaleca dalszych badań – to przeszedłem osobiście.
   Z powyższych względów mocno zmieniłem zdanie na temat lekarzy – na gorsze.
   nie neguje medycyny jako całej! Medycyny potrafi bardzo dużo, ratuje życie, w nagłych przypadkach potrafi pomóc, ale niestety poziom obecnych lekarzy to często (nie zawsze) dno i bDermatolog leczący zmiany skórne neguje zdanie, że zmiany mogą być związane z tym co dzieje się w środku organizmu i stwierdza, że jego uczyli jak leczyć zmiany skórne, a nie to co w środku – to przeszedłem osobiście.
   eznadzieja.

 8. niestety takich idiotycznych porad w internecie nei brakuje. Blogerka dziecięca – niejaka Noemi Demi poleca kąpiel w ziemi okrzemkowej w celu oczyszczenia organizmu z aluminium 🙂 Dodatkowo też oczywiście spożywanie wszystkich suplementów, które sprzedaje pomoże nam w pozbyciu się tego neibezpiecznego pierwiastka. Dodatkowo substancje kancerogenne według niej nei istnieją, podobnie jak wirus odry. O Pepsieliot już pisałeś – ta NoemiDemi to jakaś odnoga bloga Pepsieliot ale niebezpieczna o tyle, że celuje w naiwne matki małych dzieci 🙁 ehhhh.

 9. Zięba zły, ale za to lekarze licencjonowani polecający margarynę na serce to nauka okraszona solidnymi badaniami 🙂
  Cukier krzepi! 🙂

  1. Cos w tym jest. Nauka okazała się sprzedajną k…. i każdy może sobie kupić wyniki badań z podpisem prestiżowego naukowca. Tak robiły w latach 80 koncerny tytoniowe, udowadniając że tytoń nie tylko nie powoduje raka, ale także przed nim chroni. Wcześniej były badania nad tłuszczem, że wywołyje otyłośc a cukier jest ok. I tak dalej. NIc dziwnego, że ludzie przestają ufac, i pojawiają sie różne zięby. Zamiast ich potępiać za naiwność (ludzi, nie zięby) należy się przyjrzeć własnemu podwórku.

 10. Jurek czasem faktycznie grubo leci ale sztuka polega na odróżnianiu głupot od wartościowych informacji, a takie zdarza mu się czasem przekazać. Przykład – naltrekson w niskiej dawce. Lek produkowany przez znienawidzoną BigPharmę, skuteczny w terapii wielu chorób autoimmunologicznych, wciąż nie może doczekać się dalszych badań i został przez naukowych szurów uznany za altmed. Znam ludzi, którym przynosi niesamowitą ulgę w RZS, a z własnego doświadczenia, przyspiesza spadek przeciwciał w Hashimoto (bez tekstów o dowodach anegdotycznych, proszę XD). Tymczasem gównolekarze (nie wszyscy, ale zdecydowana większość) opowiada ludziom bajki, jakoby wysokie przeciwciała miały utrzymywać się już zawsze i na zawsze. Wszakże wygodniej totalnie uodpornić się na wiedzę, tkwić w lekarskim circlejerk'u i przepisywać baranom Euthyrox do końca życia, c'nie?

 11. A moze Tak by Autor przeczytal w koncu Jego książki i sprawdził źródła które podaje
  A dopiero później się wypowiadał

  Jeśli chodzi o wykałaczki to proszę zapoznać się z tematem klawiterapii
  A dopiero później się wypowiadac(autor tekstu) a nie wyciągać fragmentów z kontekstu całej wypowiedzi i się naśmiewać
  Świadczy to tylko o braku wiedzy

  A tak na marginesie to są lekarze w Polsce
  Którzy ta metodę stosują z dużymi osiągnięciami

  1. Co za głupoty piszesz – jakbyś miał zawał i był leczony klawiterapią to już jesteś trupem.

   Ja polecam zapoznać się z definicją medycyny niekonwencjonalnej do których się klawiterapia zalicza :

   "Medycyna niekonwencjonalna, paramedycyna, pseudomedycyna lub inaczej medycyna alternatywna, w skrócie alt-med – metody i praktyki, o których twierdzi się, że mają działanie lecznicze lub diagnostyczne, ale są obalone, niesprawdzone, niemożliwe do udowodnienia na podstawie badań naukowych lub ich działanie szkodliwe jest większe niż pozytywne działanie lecznicze"

  2. "A moze Tak by Autor przeczytal w koncu Jego książki i sprawdził źródła które podaje" – miałem przyjemność sprawdzić kilka. Totalna kpina. Np. ten Masaru Emoto od pamięci wody… po stosunkach międzynarodowych, który kupił tytuł "doktora medycyny alternatywnej" na indyjskiej, KORESPONDENCYJNEJ uczelni, za 300 czy 400 $, którego badań nikt nigdy nie powtórzył. Sam autor nie potrafił ich nawet powtórzyć…

   "Którzy ta metodę stosują z dużymi osiągnięciami" – osiągnięciami? Jakimi? Nikt ich pacjentów na oczy nie widział, więc o jakich ty osiągnięciach bredzisz?

   "Jeśli chodzi o wykałaczki to proszę zapoznać się z tematem klawiterapii" – fakt, autor tej NIESPRAWDZONEJ metody nawet poprawiał Ziębę z tym zawałem. Mówił, że to nie jest sposób na wyleczenie, jak to bredzi Zięba, tylko że to może pomóc i że nie o zawał chodziło, jak to bredził Zięba, tylko o zapaść.

 12. Artykuł na zlecenie Mafii farmaceutycznej
  Na szczęście tacy ludzie jak Jerzy Zięba istnieją i będą istnieć.Co prawda jest ich niewielu ale mogą spojrzeć na swoje odbicie w lustrze bez wstydu.
  Jeśli oczernia innych a jeszcze za pieniądze to nie powinien mieć szacunku do siebie.

  1. Komentarz napisany przez mafię altmedową.

   Na szczęście tacy ludzie jak Łukasz istnieją i będą istnieć. Co prawda jest ich niewielu ale mogą spojrzeć na swoje odbicie w lustrze bez wstydu.

   Jeśli oczernia innych a jeszcze za pieniądze to nie powinien mieć szacunku do siebie.

 13. Mi pomaga wszystko co Pan Zięba przekazuję nam jest piękne i bezcenne, wykalaczka obniżyła moj puls w momencie ataku leku przy nerwicy lekowej spróbowałam i po 5 minutach klucia się pod nosem pomoglo naprawdę pomogło chodź wcześniej też watpilam, witaminy Pana zieby sprawiły że 2 sezon moje dzieci wogole nie chorują, dmso sprawiło że nie bolą mnie plecy a olej cbd poprawił moja witalność i energię i wyszłam z nerwicy, witamina C z dzikiej róży leczy każdy stan przeziębienia, co w tym wszystkim jest źle. Ale to co pisze to moje i to ja o moją rodziną dzięki takim ludziom jest zdrowa, a Ci którzy watpia w to co głosi Pan Jurek niech faszeruja nadal się substancjami wzbrylajacymi w każdych tabletkach i chemii powodzenia życzę w dalszej jakości życia. NIECH ŻYJE JERZY ZIĘBA!

 14. Panie Szanowny Łukaszu, zająłby się Pan swoim życiem, przygruchał sobie dziewuszke lub chłopczka- kogo Pan tam lubi. Poszedł na własny garnuszek A nie czepiał się Zięby. Czego Pan mu zazdrości? Wiedzy, doświadczenia, tego, że faktycznie ludzie go szanują, że ludziom pomaga. Świetnie się prezentuje, a Pan tylko męczy się nad tymi niby-naukowymi wypocinami. Fe nieładnie!!!

  1. Niby skąd ten człowiek ma mieć jakiekolwiek doświadczenie? Nie ma pacjentów, bo nie może ich mieć. Wiedza? Sam mówi, że nie interesują go książki medyczne, bo po co studiować nieefektywne metody leczenia.

  2. Chyba NIEwiedzy. Ten człowiek nawet wirusa od bakterii nie odróżnia, pisze o WIRUSIE gruźlicy bydlęcej i nawet jego niewyedukowani wyznawcy go poprawiają w komentarzach, aż edytuje swój post…

   Doświadczenia? Jakiego? Tego zerowego? Przecież mu nie wolno nikogo leczyć, więc o jakim ty doświadczeniu bredzisz?

   "tego, że faktycznie ludzie go szanują" – powiedzmy sobie szczerze. Jest pośmiewiskiem na całą Polskę. Generalnie większość ludzi nigdy by się nie zdecydowała tak zszargać własne imię, ale jako biznesmen ma twardy tyłek i go nie obchodzi, co ludzie o nim myślą. Pieniądze były ważniejsze, a przecież mówimy o kilkudziesięciu milionach złotych rocznie ze sklepiku internetowego.

   "że ludziom pomaga" – ludzi, którym pomógł, można w realu ze świecą szukać. Sam do programu telewizyjnego zaprosił osoby ze sobą powiązane, nawet prezesa tego śmiesznego pogotowia sepsowego. Niby tysiące wyleczonych (jak twierdzi, chociaż nigdy tego nie udowodnił), a musiał się posuwać do czegoś takiego… Ciekawe, prawda?

   "Świetnie się prezentuje" – wygląda na 10-15 lat więcej, brzuch jak balon, całkiem siwy, czerwony na twarzy… Faktycznie, rewelacyjnie się prezentuje. Okaz zdrowia.

 15. Szurostwo polega na mieszaniu prawdy z kłamstwem .Inżynier Zięba dobrze sobie radzi w tej dziedzinie .Jedyne czego mi żal to dzieci ,poddawanych tym koszmarnym zabiegom .Dorośli jak są tak głupi niech się sami eliminują drogą naturalnej selekcji .Zięba do paki kanciarzu , wiecie że zmył się do Stanów jak wyszły jego kanty i prokuratura się za niego wzięła ?.

 16. Pozdrawiam serdecznie Pana Jureczka , dobry człowiek o dobrym sercu mimo hejtu i najazdów na niego dalej robi swoje i pomaga ludziom. Nie bez powodu ma tylu zwolenników.
  Big Pharmie aż piana z mordy leci 😉

 17. Testowaliście cokolwiek z ww przykładówe że określacie to mianem ,,najdurniejszych?. No to zobaczmy… załużmy że bije wam nierówno serce i czujecie się źle. Przyłóżcie usta do kciuka tak by stworzyć szczene połączenie i dmuchnijcie w kciuk bez utraty powietrza by wytworzyć w ustach ciśnienie. ,,Durne" prawda?. Ale tak stymulujecie nerw błędnby i pośrednio uspokajacie akcję serca. Mogą się jednak pojawić stany lękowe jako skutek uboczny więc ostrożnie z tym. Dziwne, prawda?. I takie ,,nieakademiockie". Ok, idźmy dalej. Macie zawał więc… kaszlecie robiąc w taki spoosób swoisty ,,masaż serca" by dotrwać do czasu rzybycia wezwanej pomocy. Kto to widział, prawda?. ,,Jakie to durne". Złe samopoczucie, ,, marny dzień", kłopoty, depraesja?. Ułużcie usta jak do śmiewchu. Trzymajcie takie ich ułożoenie przez kilka minut. Możecie ew. poniżej opisać co się z wami działo gdy wykonaliście taki sztuczny uśmiech. Miło by było gdyby były to opisy rzeczywiste, uczciwe. O akupresurze i punktach newralgicznych które można masować też trzeba wspominać?. A co do perhydrolu… to jak dostarczycie człowiekowi tlen jeśli ma wirusowe zapalenie płuc i jego płuca nie działają?. Przecież Zięba sam niczego nie wymyślił tylko opisuje to co robili dyplomowani lekarze na świecie. Dziewne, prawda?.

  1. "Perhydrol – ok. 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie. Bezbarwna, bezwonna ciecz o właściwościach żrących wobec tkanek żywych. Na skórze pozostawia martwicze białe plamy" 😉

   1. A dlaczego 30%? Chodzi tu o tylko 3% i piec kropli na szklanke wody;
    Empik cyt.
    H2O2, czyli woda utleniona. W swojej książce Iwan Nieumywakin przedstawia szerokie zastosowania wewnętrzne wody utlenionej. Opisuje dokładnie, jak powinno się stosować nadtlenek wodoru, podając optymalne dawkowania. Dzieli się również opiniami pacjentów oraz wynikami przeprowadzonych kuracji.

    W książce „Woda utleniona. Na straży zdrowia” Iwan Nieumywakin przestawia przystępnie rolę nadtlenku wodoru, produkowanego przez organizm z udziałem wyspecjalizowanych komórek układu odpornościowego. Produkcja H2O2 jest jednym z mechanizmów usuwania z organizmu patogenów – grzybów, bakterii oraz wirusów.

    Autor opisuje mechanizmy fizjologiczne związane z gospodarką tlenową organizmu, negatywne skutki niedotlenienia tkanek, a także destrukcyjną rolę wolnych rodników. W publikacji omówiono również zagadnienia związane z rolą wody oraz soli kuchennej w organizmie, a także przedstawiono pionierskie, autorskie metody medyczne, takie jak napromieniowywanie krwi UV i podawanie dożylne nadtlenku wodoru w przetestowanym stężeniu.

  2. Dorośnij. Człowiek to nie silnik rakietowy. Nie wlewa mu się w żyły stężonego perhydrolu. Przeczytaj opisany w jego książce sposób podawania tej substancji bo, jak zwykle, ważne są szczegóły które pozwalają dotrzymać zasady ,,Primum non nocere"!. Lekarze powinni to uczciwie przebadać skoro mają sygnał ale wolą rozkładać ręce i negować czego nieznają. A może to się potencjalnie przydać, szczególnie w obliczu nakręcania hieterii potencjalnej ,,pandemii" "korona wirusa" który może wywołać wirusowe zapalenie płuc gdzie podawanie maseczki z tlenem ,,czasem" niewystarczy. Co się stało z polskim środowiskiem lekarskim?. Zawsze było tak hermetycznie oporne na wiedzę?. A może to wina zamknięcia się w ,,koszyku świadczeń lekarskich" i przekonania że ,,wszystko już odkryto"?.

 18. Najdurniejsze to jest akurat korzystanie z chemii przy raku. To dopiero zabobon. Rak jest jak odcisk palca, nie ma żadnych grupowań w określone typy. Logicznie więc żeby udowodnić skuteczność chemii, to powinna być próba statystyczna ok 1200 klonów jednej osoby chorej, podzielona na 3 grupy:1. Bierze chemię 2. Bierze placebo 3. Nic nie bierze. Nigdzie nie ma takich badań, wiec branie chemii to jak metoda p. Zięby na bezsenność, na jednego podziała na innego nie. Do tego biznes też dobry, bo cena chemikaliów i to żadnych skomplikowanych procesów, wymagających nie wiadomo czego (technologia ta sama co podczas badań we Francji podczas I wojny światowej oraz eksperymentów slynnego dr. Mengele) wynosi kilkaset % mniej niż jej aplikowanie chorym na raka.

 19. Autor wie że dzwoni ale nie wie w którym kościel. Przypisuje Ziębie to czego czasem nie twierdził. Np. co do perhydrolu (nadtlenku wodoru) to kluczem jest stężenie: 0.04%. Podanie 30% wody utlenionej do krwiobiegu to prosta metoda na samobójstwo. Celem podania perhydrolu jest dotlenienie komórek które są niedotlenione z powodu nieprawidłowej pracy płuc zaatakowanych ostrym wirusowym zapaleniem płuc jakie wywołuje COVID-19. Zięba nigdy nie mówił że to jest lek na koronawirusa. Autor tego artykułu jest zwykłym matołem.

 20. Czasami dziwi mnie brak rozumowania wśród ludzi co jest szokujące bo pochodzimy od samego Boga .Co do tego szkalującego Pana Jerzego artykułu mam tylko jedna opinie … Zacznijcie myśleć i sprawdzać a nie opierać się na jakimś atencyjnym ,,dziennikarzu" chodź ciężko mi go tak nazwać bo dostał zlecenie żeby obrzucić pana Jerzego błotem pewnie za nie małą kwotę na koncie i było to dla niego ważniejsze niż prawda dziennikarska . Niestety w takim Kraju żyjemy gdzie pieniądze są ważniejsze niż prawda .

 21. Kiedyś człowiek z zaburzeniami po psychicznymi był uznawany za dziwaka i omijamy przez wszystkich z daleka. Dzisiaj dzięki mediom internetowym rozpowszechnia swoje chore rojenia wśród setek tysięcy ignorantów, którzy swoimi idiotycznymi zachwytami tylko podsycają jego chorobę. Ten cały Zięba jest tego żywym przykładem

 22. Przyjaciele nauczmy się rozmawiać bo to coś ważniejszego niż polityka. Tu chodzi o zdrowie a nie o boksowanie się. Dzięki internetowej wiedzy którą trzeba solidnie przesiać leczę się z nowotworu. Lekarz prowadzący pyta mnie co ja robię bo metody konwencjonalnej medycyny zawodziły a ja daję radę i wyniki poprawiają się. Każdy jest kowalem swojego życia więc decyduj. Panie Jerzy Brawo

 23. A jak lekarze lecza bezsenność? A jak lecza tarczyce? Hormony do konca życia? A jak lecza nadciśnienie? Leki na nadciśnienie i kasa się zgadza.. także tego. A teraz to nie lecza w ogóle, bo się boja śmiertelnego coronavirusa. Wstyd

 24. Autorowi artykułu proponuję zapoznać się z pozycją „Woda utleniona na straży zdrowia” – Iwan Nieumywakin, lekarz, doktor nauk medycznych, profesor, 200 prac naukowych, specjalizował się w medycynie kosmicznej, związany z projektem szpitala kosmicznego, stosował leczniczo w odpowiednim rozcieńczeniu H2O2 dożylnie. Zanim się kogoś oskarży warto byłoby zapoznać się z tematem, który porusza, i nie pisać bzdur, bo jeszcze ktoś uwierzy.

 25. autor tych wypocin jest raczej nieuleczalny, pozostałym sceptykom polecam rozmowę Zięby z lekarzami w Radiu Katowice prowadzoną na żywo, da do myślenia

 26. A jednak napisze. Lekarstwa niestety to chemia, ktora nie leczy ale ucisza bol, albo dziala jak plasebo.;
  Plasebo, to nic innego jak wiara, ze to pomoze. Jezeli uwierzucie w Wasz organizm, w Was samych, to ta wiara (sluszna) Was wyleczy. Problèm jest w tym , ze nas zaprogramowali, ze sami nic nie mozemy, ze organizm ( niby ponad 4miljardy lat ewoluowal) nic nie moze zrobic sam od XIX wieku. Mowia nam od dziecka, ze bakerje, mikroby czekaj tylko na okazje by nas zaatakowac. Broncie sie chemia, ktora tak naprawde niszczy nasz organizm, bo chemia nie jest organiczna, ale syntetyczna.. MEDYCYNA ( Miedz i cyna), zalecza i bije sie z objawami a nie z przyczyna. I tak, jak jest opuchlizna, to jest reakcja organizmu na probleme ktory zachodzi w Nas. Goraczka tez jest naturalna obrona organizmu, to jest nasz doskonaly zolnierz, a dzisiaj karza wszedzie ja zbijac. T o nie goraczka jest problemem, ale to co sie skrywa.
  Mowiac o tgz. szarlatanskich metodach leczenia, to osobiscie czasami i profilaktycznie stosuje wode utleniowa ( 5 kropli na szklanke letniej wody po wstani i na 30 min przed jedzeniem°
  Wszystko co weglowodany, to niestety w naszych czasach trucizna powolna, ale skuteczna, szczegolnie polaczona z bialkami. Trzeba przestac pic przed jedzeniem, w czasie i po jedzeniu (2h).
  Szczepionki , to przekret, nasz organizm nie potrebuje obcych cial, obcych genow i chemii w sirodku krwobiegu. Nasz organizm jest cudem, tylko mu nie szkodcie myslami, postepowaniem, strachem itp. Jaki (lek karz) wie lepiej od Waszegow ciala co w nim sie dzieje? To biznes zbudowany na falszu, jak wiele spraw zreszta. Nigdy ludzie tak nie chorowali jak w ostatnich czasach. Dlaczego? Pozdrawiam

 27. Woda utleniona. Na straży zdrowia (okładka miękka, 05.2008)
  Autor:
  Nieumywakin Iwan

  Ah, organisme sam produkuje wode utleniona, a pn dziala przeciwko grzybicznie, przeciwko pasozytom i nie tylko.

 28. Zawdzięczam zdrowie m.in. Panu Jerzemu Ziębie. Wcześniej zaliczyłem korowód 7 „lekarzy” „specjalistów” ;[ (pie….leni niedouczeni konowało-dilerzy/brokerzy syntetycznego g…na i sterydów, oferujący jedynie/głównie „leczenie objawowe” – pie….ne średniowiecze w polskiej „SZ”… za PRL’u lekarze byli bardziej rozgarnięci w tym kraju – mimo braków „technologicznych”).
  Oczywistym jest, że macki big pharmianych korpo-ośmiornic się gają daleko, i na pewno nie brakuje „użytecznych idiotów”, którymi wysłużą się, by niszczyć ludzi promujących skuteczne, proste, bardziej naturalne sposoby ZDROWIENIA ludzi…. cóż to się dzieje, gdy książki tych „znienawidzonych znachorów” ;)))) stają się bestsellerami… i nagle np. milion ludzi w Polsce przestaje latać do apteki zostawiając tam X00(0) PLN/mies za „talon na zdrowie” ;))) wypisany przez korupcyjnie opłacanego brokera w szpitalu 🙁 … — kto za to wówczas zapłaci ? ? ? ;))))

  Wara od ludzi podobnych Panu Jerzemu (jest ich więcej – jeśli są lekarzami nasyła się na nich zorganizowaną grupę przestępczą – tzw. Izbę Lekarską 😉 – kiedyś w tym kraju tępiło się sprzedajnych konfidentów… pora powrócić do tradycji ojców i dziadków….

  1. Popieram Pana o tym co pisze ,a Panu Ziębie Gratuluje za tak obszerne wykłady o zdrowiu ,niech Żyje Jerzy Zięba jak najdłużej Życzę z całego serca ,oby Wiara I prawda zwyciężyła.

 29. I jeszcze jedno – do niedouczonych „myślących inaczej” – Pan Zięba nie wymyśla żadnych terapii, tylko jako konkretny inżynier – opracowuje „bazę danych” skutecznych terapii bazując stricte na artykułach naukowych/z badań klinicznych/terapii znanych lekarzy….
  … i działa.

  „znachor” to prędzej robił niedouczony element, który bezwiednie jest używany do ścigania ludzi promujących nasze zdrowie – wbrew korporacyjnej zasadzie ” pacjent wyleczony = klient stracony”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *