wtorek, 31 marca 2015

Blogi, które warto odwiedzić cz. 2

Tutaj znajdziecie pierwszą część polecanych przeze mnie blogów. Dziś chciałbym przedstawić kolejne, na które warto czasem zajrzeć. Zarówno jeśli interesujemy się szczególnie jakąś tematyką, jak i ogólnie dla poszerzenia swojej wiedzy w danym temacie, na przykład by nie dawać się łapać na powszechne populizmy.

Patolodzy na klatce. Blog o tematyce histologii i histopatologii w nurcie naukowym i popularnonaukowym. Prowadzony przez osobę kompetentną, pisany w ciekawy sposób. Skąd wzięła się ciekawa i oryginalna nazwa bloga – sprawdźcie sami ;-).

Suplementy diety, a rzeczywistość. Prowadzony przez specjalistę w zakresie żywienia człowieka. Blog jest młody, niestety rzadko pojawiają się nowe wpisy, ale regularnie. Warto zajrzeć raz na jakiś czas :-).

Neurobigos. Zainteresuje szczególnie tych, których ciekawi neurobiologia i psychologia. Artykuły często pisane są pod kątem społecznym. Istnieje sporo popularnych mitów, w które powszechnie się wierzy, a z którymi autor regularnie się rozprawia. Teksty pisane tak, że przyjemnie się je czyta.

Biblia Curiosa. Blog prowadzony przez autora polecanego już wcześniej bloga Nowa Alchemia.

Węglowy szowinista. Blog popularnonaukowy, sporo artykułów dotyczy biologii czy kosmosu. Tytuł nie wynika stąd, że autor popiera energetykę węglową, a, jak sam tłumaczy, stąd, że świat organizmów żywych oparty jest o węgiel.

GMObiektywnie. O genetycznie modyfikowanych organizmach i żywności z nich powstającej. Merytorycznie i bez populizmów. Temat ,,na czasie’’, więc każdemu kto chce wiedzieć jak jest naprawdę (a nie jak mówi jakiś piosenkarz czy polityk), polecam zagłębić się w opublikowane wpisy.

Chcecie wiedzieć więcej, być bardziej świadomi świata, douczeni, mądrzejsi – zaglądajcie. Sam regularnie zaglądam ;-).

12 komentarzy:

 1. Zainteresowało mnie kilka tytułów :) Z przyjemnością poczytam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Co, jak co, ale nazwy tych blogów bardzo się autorom udały! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno zostanę nową czytelniczką kilku z tych blogów! Zaciekawiła mnie tematyka GMO i blog o psychologii społeczeństwa :) super, że podzieliłaś się tym z nami! Dzięki wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowało mnie kilka z nich

  OdpowiedzUsuń
 5. w wolnym czasie na pewno sprawdzę. zawsze to lepiej czytać blogi z polecenia, a nie na własną rękę szukać informacji, zwłaszcza w kwestii zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno zajrzę na te blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie przeczytałam blog o suplementach. ;] Rzeczywiście warty polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. chętnie podejrzę polecane blogi :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Suplementy diety" przestały już kilka m-cy temu publikować nowe wpisy. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń