Kategorie:

Omikron, szczepienie dzieci, trzecia dawka i nowe leki na Covid-19 [podcast teoretyczny]

Pandemia trwa już drugi rok, wkrótce rozpocznie się trzeci. Niedawno wprowadzono do powszechnej praktyki podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Zaczęto także szczepić dzieci. Sporo się mówi o nowym wariancie koronawirusa: Omikron. Dodatkowo, badane są leki przeciwwirusowe, leczące z Covid-19, dające obiecujące rezultaty. Z drugiej strony widać wyraźną niechęć wobec szczepień ze strony części społeczeństwa. W listopadzie w UE odbyły się wielotysięczne protesty antyszczepionkowe w różnych miastach. Czasem prowadzące do zamieszek. O wszystkim tym rozmawiam w najnowszym odcinku podcastu Teoretico z wirusolożką z Uniwersytetu Oksfordzkiego, dr Emilią Cecylią Skirmuntt.

 

Omikron i trzecia dawka

 

Koronawirus, Omikron, trzecia dawka szczepienia przeciw Covid19 i nowe leki

Czy warto przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19? Co ze szczepieniem dzieci i młodzieży? Czy wiadomo coś nowego w sprawie pochodzenia koronawirusa? Jakie są obecne hipotezy na ten temat? Co mówią nam dane o nowym wariancie Omikron? Czy faktycznie jest bardziej niebezpieczny ze względu na liczbę mutacji? Jakie są nowe leki antywirusowe na Covid-19? Czy obostrzenia pomagają czy przeszkadzają w nakłanianiu ludzi do szczepień? Czy Pfizer i Moderna nieuczciwie zawyżają ceny szczepionek?

 

 

Podcast dostępny jest również na: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle Podcasts, Castbox, RSS.

 

Jeżeli podoba Ci się mój podcast oraz doceniasz pracę, jaką wkładam w pisanie artykułów na tej stronie, zachęcam do dołączenia w serwisie Patronite. To przede wszystkim dzięki wsparciu Patronów mogę tworzyć treści, publikować je, jak również utrzymywać samą stronę. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Ale przy wsparciu wielu staje się realnym, finansowym patronatem bloga.

 

 

Najnowsze wpisy

`

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *