Naukowcy i lekarze bardzo by chcieli, aby szczepionka przeciw HIV została wreszcie wynaleziona. Czy wkrótce do tego dojdzie? Na jakim etapie są badania na ten temat? Na pytania te odpowiada w podkaście Teoretico dr Emilia C. Skirmuntt, wirusolożka z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Zapytałem ją również, jakie są obecnie stosowane leki antywirusowe przeciwko HIV, skąd wirus ten się wziął i czemu jest niebezpieczny. Podkast można odsłuchać poniżej oraz za pomocą: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle PodcastsCastboxPodkasty.infoRSS.

 

szczepionka przeciw HIV

 

Kiedy powstanie szczepionka przeciw HIV?

Naukowcy prowadzą badania nad szczepionką od dłuższego czasu. Jednak szybkie tempo mutacji i ewolucji wirusa utrudnia wytworzenie jej. Czy jest szansa, że technologia szczepień mRNA przyspieszy prace nad nią? Na jakim etapie są testy i czy możemy być dobrej myśli? Czy istnieją leki chroniące przed HIV oraz przed AIDS? Co na dzień dzisiejszy mówią wirusolodzy? Zapraszam do wysłuchania podkastu.

 

 

Prowadzenie bloga wymaga ponoszenia kosztów, czasu, przygotowania. Zdecydowałem się więc stworzyć profil na Patronite, gdzie w prosty sposób można ustawić comiesięczne wpłaty na rozwój bloga. Dzięki temu może on funkcjonować i się rozwijać. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Ale przy wsparciu wielu staje się realnym, finansowym patronatem bloga, dzięki któremu mogę poświęcać więcej czasu na pisanie artykułów.

 

 

Najnowsze wpisy

`

Jeden komentarz do “Szczepionka przeciw HIV na horyzoncie?

  1. popatrzmy tak realnie – narkoman się nie zaszczepi, ja tez nie, bo nie jestem w grupie ryzyka – osoby których to dotyczy najczęściej umieją się świetnie zabezpieczyć. Ergo – prace nad tą szczepionką to raczej sztuka dla sztuki i zdobywanie doświadczeń koniecznych w przypadku innych hipotetycznych epidemii niż inwestycja biznesowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *