Czy warto inwestować w zieleń w mieście? Jak do funkcjonowania miasta mają się nie tylko drzewa, ale i łąki? Jakie role wypełniają tereny zielone w miastach? Czy oprócz kwestii estetycznych mogą służyć do osiągania pragmatycznych celów? Zapraszam do wysłuchania podkastu „Teoretico”, w którym rozmawiam z ogrodniczką, dr Joanną Gałązką, na te i pokrewne tematy.

 

Zieleń w mieście
Fot. Arcaion/Pixabay

 

Zieleń w mieście

W podkaście zapytałem dr Joannę Gałązkę między innymi o to, czy łąki w miastach zwiększają liczbę kleszczy. A także, jak się mają do utrzymywania wody czy zachowania bioróżnorodności miejskiej. Rozmawialiśmy również o sensie stawiania hoteli dla owadów czy zachowywania drzew w przestrzeni zurbanizowanej oraz jakie drzewa warto w miastach sadzić.

 

Podcast „Teoretico” można wysłuchać za pomocą: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle PodcastsCastbox, Podkasty.info, RSS.

 

Jeżeli podoba Ci się mój podcast oraz doceniasz pracę, jaką wkładam w pisanie artykułów na tej stronie, zachęcam do dołączenia na moim profilu w serwisie Patronite. To przede wszystkim dzięki wsparciu Patronów mogę tworzyć treści, publikować je, jak również utrzymywać samą stronę. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Ale przy wsparciu wielu staje się realnym, finansowym patronatem bloga.

 

 

Najnowsze wpisy

`

2 komentarze do “Łąki czy trawniki? Jak tworzyć zieleń w mieście

  1. Jestem wielką fanką łąk kwietnych. Co do kleszczy, to moje psiaki przynosiły je z wystrzyżonych trawników osiedlowych, więc nie demonizujmy łąk, bo te stworzenia niestety są wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *