W najnowszym odcinku podkastu „Teoretico” omawiam film „Tár” pod kątem psychologicznym i kulturowym. Moimi rozmówczyniami są dr Katarzyna Szumlewicz (filozofka, pedagog, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego) oraz dr Magdalena Leszko (psycholog, psychoterapeutka, wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Drexela).

 

Lydia Tár
Stopklatka z filmu „Tár” z późn. zm.

 

„Tár”: analiza psychiki i kultury bohaterki

Czy Lydia Tár ma narcystyczne zaburzenie osobowości? Co wskazuje na to, że tak, a co sugeruje, że jednak nie? Czy mężczyzna na miejscu Lydii byłby oceniany i odbierany inaczej? I co fabuła filmu mówi na temat ideologii łołk (woke)? Zapraszam do wysłuchania całego nagrania. Powstało ono dzięki wsparciu moich Patronów i Patronek. Jeżeli chcesz do nich dołączyć i przyczynić się do istnienia i rozwoju tego bloga, zapraszam na mój profil Patronite.

 

 

Podkast „Teoretico” można odsłuchać także na platformach: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle PodcastsCastboxPodkasty.info i poprzez RSS.

 

 

„Teoretico” mogę nagrywać dzięki wsparciu Patronów oraz Patronek na portalu Patronite. Jeśli się Państwu podoba, zapraszam do odwiedzenia mojego profilu w tym serwisie i dołączenia do moich Patronów. Pięć lub dziesięć złotych nie jest dużą kwotą. Jednak przy wsparciu wielu mogę dzięki niemu poświęcać czas na pisanie artykułów, nagrywanie podkastów oraz utrzymywać i rozwijać stronę.

 

 

Najnowsze wpisy

`

4 komentarze do “Psychologiczno-kulturowa analiza filmu „Tár”

  1. No po słowach „…no coś w niej jest złego …” nie słuchałam dalej. Ten poziom oceny usłyszany od wykładowczyni po prostu dyskredytuje dalsze opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *