Kategorie:

Choć są dorośli, to myślą jak dzieci. Kim są?

Drugi odcinek podkastu o zaburzeniu osobowości typu borderline. Tym razem rozmawiamy o tym, co fenomenologicznie czują osoby z tym zaburzeniem. Jakie jest ich postrzeganie świata, jak reagują na określone sytuacje i dlaczego właśnie tak. Na moje pytania odpowiada Milena Karlińska-Nehrebecka, która jest psychologiem, psychoterapeutą, superwizorem i wykładowcą psychoterapii, a także prezesem Polskiej Federacji Psychoterapii i Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej. Pierwsza część tego wywiadu znajduje się tutaj.

 

zaburzenie borderline osobowość
Grafika za: squarefrog/Pixabay z późn. zm.

Co czują osoby z zaburzeniem borderline?

W pierwszej części podkastu o zaburzeniu borderline rozmawialiśmy głównie o objawach tego zaburzenia oraz kryteriach diagnostycznych. W drugiej części Milena Karlińska-Nehrebecka opowiada o tym, co czują osoby borderline, jaka jest ich percepcja, co dominuje w ich myśleniu. Jest to więc odcinek skupiony na fenomenologicznych aspektach zaburzenia osobowości typu borderline.

 

 

Podkast „Teoretico” można odsłuchać także na platformach: SpotifyAnchoriTunes/Apple PodcastPodcast AddictGoogle PodcastsCastboxPodkasty.info i poprzez RSS.

 

 

Podkast „Teoretico” mogę nagrywać dzięki wsparciu Patronów oraz Patronek na portalu Patronite. Jeśli się Państwu podoba, zapraszam do odwiedzenia mojego profilu w tym serwisie i dołączenia do moich Patronów. Pięć lub dziesięć złotych nie jest dużą kwotą. Jednak przy wsparciu wielu mogę dzięki niemu poświęcać czas na pisanie artykułów, nagrywanie podkastów oraz utrzymywać i rozwijać stronę.

 

 

Najnowsze wpisy

`

Jeden komentarz do “Choć są dorośli, to myślą jak dzieci. Kim są?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *